fbpx

Заощаджуємо електроенергію: ТОП п’ять побутових приладів, які варто вимикати на ніч

3 Min Read

Після ракетних ударів Росії по українськім ТЕЦ в країні можуть спостерігатися перебої зі світлом. Влада просить українців за можливості економити електроенергію. Кожен з нас у цей тривожний час має бути свідомим. На цей період варто не давати великі навантаження на електромережі, пишуть Новини.LIVE.

ТОП п’ять побутових приладів, які варто вимикати на ніч

У кожній квартирі є техніка, яка веде “таємне життя” і продовжує працювати навіть після того, як ви її вимикаєте. У зв’язку з цим варто відключати ті чи інші побутові прилади від мережі перед тим, як лягти спати. Вже через місяць ви побачите у платіжках, що рахунки зменшились. У довгостроковій перспективі таке правило суттєво заощадить ваші кошти.

Як заощадити електроенергію

До списку побутових приладів, які “жеруть” електроенергію, входять:

1. Бойлер

Цей прилад працює завжди, він нагріває воду й постійно підтримує її у тій температурі, яку ви виставили. Навіть вдень рекомендується вимикати нагрітий бойлер із мережі, щоб він споживав менше енергії.

2. Комп’ютер

Навіть у вимкненому режимі комп’ютери та ноутбуки продовжують працювати й “тягнути” електроенергію. А при стрибку напруги техніка може згоріти, внаслідок чого ви втратите набагато більше коштів. Для таких приладів краще купувати подовжувач із заземленням, вимикачем та захисними шторками.

3. Телевізор

Часта звичка засипати під телевізор може не лише шкодити гігієні сну, а й тягнути гроші з вашої кишені. Якщо хочете заощадити світло, то не залишайте працювати цей прилад на всю ніч.

Окрім того, пульт від телевізора не вимикає його, а переводить в сплячий режим. Таким чином, якщо не вимкнути телевізор з розетки, він продовжить споживати електроенергію.

Варто зауважити, що і приставка для цифрового телебачення продовжує працювати навіть після вимкнення з пульта управління.

4. Wi-Fi-роутер

Менша техніка, але вона теж споживає електроенергію. Під час сну ви точно обійдетесь без інтернету, тому краще відключити пристрій від мережі.

Як заощадити електроенергію

5. Зарядні пристрої

Зарядка від смартфону, ноутбуку тощо продовжує споживати електроенергію, навіть коли до нього не підключений сам пристрій. Також не варто залишати телефон на зарядці на всю ніч, перезаряджання шкодить вашому смартфону ще й недоцільно витрачає енергію.

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь