fbpx

Українські кіберспеціалісти разом із співробітниками Головного управління розвідки зупинили діяльність російських державних компаній

4 Min Read

Вже третій день поспіль транспортна мережа Росії зазнає збоїв через дії українських кіберекспертів, які обмежили доступ росіян до платіжних систем та інших послуг, пише Телеграф.

11 березня українські кібервійська провели найбільшу за час війну DDoS-атаку на російські онлайн-ресурси, за даними, отриманими від джерел у Головному управлінні розвідки України.

Атака розпочалася з виведення з ладу платіжної системи “Тройка”, використовуваної для оплати проїзду в московському громадському транспорті.

Згодом вдалося покласти сам сайт “Мосметро” — доступ до нього з’явився лише на третю добу. Збій безпосередньо вплинув на функціонування московської підземки, на певний час повністю паралізувавши її роботу. Потяги зупинялися, а пасажирів без пояснень виганяли з вагонів.

Пізніше серйозні збої стались в роботі “Казанського метрополітену” та громадського транспорту в 38 регіонах РФ, де використовується транспортна карта “тройка”.

Пасажири в понад 20 регіонах Росії досі не мають можливості придбати онлайн квитки на потяги – сайт “РЖД” з 11 березня і станом на 13 березня не функціонує, зокрема, в Москві, Ульяновській, Астраханській, Челябінській, Тюменській, Волгоградській областях.

Також проблеми виникли в Брянській, Курській та Бєлгородській областях, де наразі відбуваються сутички силовиків та росармії з російськими добровольцями, які нещодавно перетнули державний кордон. Тобто, виїзд з цих міст зараз максимально ускладнений. Місцева влада цю інформацію жодним чином не оприлюднює та не коментує.

Окрім того, недоступні сайти ticket.rzd.ru та travel.rzd.ru. Усе це створює проблеми не лише для пасажирів, але і для російської логістики, адже укласти онлайн угоду з перевезення вантажів залізницею у багатьох регіонах росії зараз неможливо.

Цим наслідки української DDоS-атаки для РФ не обмежуються. Окрім транспортної системи держави-агресора, хакерам вдалося отримати доступ до популярної російської бухгалтерської програми 1С:”Первый бит”. Вона використовується як державними підприємствами, так і приватними установами для ведення обліку і формування фінансової звітності. Унаслідок збою сервера в центральному офісі (Москва), робота тисяч підприємств Росії практично паралізована. На додаток вдалося отримати доступ до “специфічних даних”. Зокрема і тих, що мають стосунок до оборонної галузі.

Проведення держзакупівель у Росії зараз також максимально ускладнене. Унаслідок атаки на сервіси державних послуг РФ припинена робота сайтів та мобільних додатків “Федеральной налоговой службы”. В тому числі порталу “Налог.ру”. Частково знищено базу даних відомчої охорони російського Мінфіна (тобто, структури, що гарантує безпеку фінустанов на території країни-агресора).

Портал мера та уряду Москви мos.ru – також недоступний, як і сайт “МВД РФ”. Покласти вдалося роботу сайту і додатків mosgortelecom.ru – оператора мобільного зв’язку та інтернет-провайдера держустанов РФ.

Втратили доступ до своїх сайтів також великі нафтопереробні та газовидобувні підприємства Росії: такі як “Газпром”, Татнефть” (як то кажуть, не дронами єдиними). Бонусом також дісталося авіаційному заводу в Улан-Уде.

Українським хакерам за підтримки фахівців ГУР, вочевидь, вдалося виявити “слабкі місця” російської фінансової системи. Той факт, що в Росії не здатні усунути збій і відновити роботу ключових сервісів уже протягом трьох діб – говорить про дуже серйозні масштаби “уражень”.

“Ми виявили слабке місце. Дякуємо за допомогу нашим “колегам”. Тепер подібні “збої” в Росії стануть регулярними”, – коментують кіберфахівці, причетні до атаки.

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь