fbpx

Російські спецслужби можуть бути причетні до блокування кордонів України – розслідування

410 Views 4 Min Read

У рамках розслідування інформаційного агентства Guildhall було встановлено, що польські перевізники, які блокували пункти пропуску на польсько-українському кордоні, вимагаючи “чесної конкуренції”, взаємодіють з особами, які мають зв’язки з РФ. Російський вплив встановився і в рамках аналогічних заходів у Словаччині.

Так, офіційним організатором блокади кордону між Польщею та Україною є громадянин Польщі Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport. Рафал Маклер є представником осередку проросійської партії «Конфедерація свободи та незалежності» у Люблінському воєводстві, яка має тісні зв’язки з Росією. Зокрема, лідер партії Януш Корвін-Мікке закликав визнати окупацію Криму і сам відвідав анексований півострів у 2015 році, де зустрівся з головою російської окупаційної адміністрації Криму Сергієм Аксьоновим.

Конфедерація свободи і незалежності пов’язана з іншою польською праворадикальною організацією «Всепольська молодь», яка, серед іншого, має давні зв’язки з російським імперським рухом, який вербував терористів для угруповань «ДНР» і «ЛНР». Лідер списку Конфедерації свободи та незалежності під час виборчої кампанії до Сейму Польщі 2023 року Земовіт Пшебітковський є колишнім лідером Всепольського молодіжного руху.

Конфедерація Свободи і Незалежності та Всепольська молодь проводять спільні заходи.

Нинішня акція на польсько-українському кордоні – не перший епізод участі польських перевізників у кампаніях, які мають ознаки активних заходів Росії. З початку російського вторгнення в Україну Rafał Mekler Transport та низка інших польських компаній, які беруть участь у нинішніх акціях протесту, зокрема, «Кам-Транс», «Джата-Транс», «БОР-ТОМ», GLT POLSKA, КМС ЛОГІСТИКА та ПЕО-ТРАНС неодноразово проводили мітинги з вимогою зняти антиросійські санкції.

На окрему увагу заслуговує політичний вплив на події в Польщі. 16 листопада на польському пункті пропуску «Корчова» відбулася зустріч організаторів акції та співзасновника згаданої вище партії «Конфедерація свободи і незалежності», пов’язаної з Російською Федерацією, та лідера «Конфедерації Корони Польської» Гжегожа Брауна.

З початком російського вторгнення в Україну Гжегож Браун був єдиним депутатом польського Сейму, який проголосував проти резолюції із засудженням Польщі, ухваленої після оприлюднення подій у Бучі. Він системно виступає проти присутності українських мігрантів у Польщі та є автором гасла «зупиніть українізацію Польщі».

У 2018 році Гжегож Браун провів у Москві зустріч із журналістом «Росії сьогодні» Леонідом Свиридовим, якого депортували з Польщі за шпигунство на користь Росії.

Як і Конфедерація Свободи і Незалежності, Ґжеґож Браун особисто бере участь у заходах з вищезгаданою організацією «Всепольська молодь». Ця організація також має зв’язки з воєнізованим праворадикальним угрупованням «Задружний круг» (пол. Zadrużny Krąg – Dywizja Słowiańska), яка співпрацює з неонацистським угрупованням Rusov, яке зараз воює в лавах російської армії.

Ще одним учасником акції на польсько-українському кордоні, власником вищезгаданої компанії «ПЕО-Транс», громадянином Республіки Білорусь, є Віктор Степанович Гордеюк. Аналіз сторінок Гордеюка в соціальних мережах дозволяє встановити, що останній навчається в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі. Брат Віктора Гордеюка Андрій Гордеюк служить у 38-й окремій десантно-штурмовій бригаді білоруської армії.

Організаторами акції у Словаччині виступили представники громадської організації «Союз автомобільних перевізників Словаччини» (UNAS). Акцію підтримала антиєвропейська праворадикальна партія «Наша Словаччина», яка виступає за «відновлення дружніх зв’язків» з Росією, лідер якої, словацький політик Маріан Котлеба, у 2014 році написав листа колишньому президенту України Віктору Януковичу, де порівняла Революцію Гідності з тероризмом.

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь