fbpx

Військові РФ із Придністров’я відмовляються повертатись додому навіть попри жахливі умови служби

3 Min Read

Так звані російські миротворці в окупованому Росією молдовському Придністров’ї служать у вкрай жахливих умовах. Однак попри це відчайдушно тримаються за свої місця, бо бояться їхати в РФ, а звідти потрапити на війну в Україну.

Наразі серед російського контингенту в Придністров’ї ширяться занепадницькі настрої. Про це повідомляють джерела OBOZREVATEL у секторі безпеки.

Так звана “оперативна група російських військ” в окупованому Придністров’ї налічує нині близько 1,5 тисячі співробітників. Близько 120 з них мають громадянство РФ. Окрім відряджених російських військовослужбовців, російськими паспортами обзавелася також частина місцевих посіпак окупантів, які влаштувалися в ОГРВ.

Наші джерела констатують, що більшість росіян, які служили у Придністров’ї, вже давно повернулися в РФ. Однак командир групи і його заступники досі залишаються в окупованому регіоні Молдови. Разом із родинами вони живуть у місті Рибниця.

Нині у лавах групи російських військ у Придністров’ї поширюються занепадницькі настрої. Як зізнаються самі окупанти з російськими паспортами, причина цього полягає у тому, що всі “розуміють, до чого все йде”.

Однак усі вони міцно тримаються за свої місця, адже бояться повертатися додому й звідти потрапити на війну в Україну. У тому, що після приїзду до РФ на них дуже швидко чекає саме такий розвиток подій, мало хто з окупантів сумнівається.

Не підштовхують росіян до повернення в Росію навіть жахливі умови роботи. Персоналу окупантам катастрофічно не вистачає. Умови роботи не влаштовують навіть місцеве населення, тож набір нових співробітників просувається вкрай важко.

Кадровий голод призвів до того, що донедавна воєнізована охорона на складах у Ковбасній несла чергування в режимі 4х8: кожен співробітник упродовж доби відстоював дві зміни тривалістю по чотири години з двома восьмигодинними перепочинками. Нині ж режим змінили на 4х4, а для деяких змін інтервал між чотиригодинними чергуваннями взагалі скорочено до двох годин.

Роботи для окупантів стало більше, а ось отримують вони менше. Оклади, які вони отримували раніше, було зменшено. Також скасовано виплати готівкою: замість цього співробітникам пропонують використовувати картки російської платіжної системи “Мир”, яка у Придністров’ї функціонує вкрай обмежено, а у Молдові офіційно не працює взагалі.

Єдиним виходом для окупантів є послуги з переведення коштів на картці у готівку, на чому вони втрачають від 2,5 до 3% від суми.

Наші джерела також повідомили, що наразі всю стрілецьку зброю зі складів у Ковбасній вивезено в напрямку Тирасполя. На складах досі залишається близько 18-20 тисяч тонн боєприпасів, переважно часів Другої світової війни. Терміни зберігання цих боєприпасів давно спливли, на додачу вони перебувають у жахливому стані через порушення складських норм.

Не краща ситуація й зі сконцентрованою у Ковбасній військовою технікою: переважно вона непридатна для використання з причини порушення умов зберігання та відсутності належного обслуговування.

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь