fbpx

РПЦ хоче передати частину українських полонених Угорщині без згоди України

1 Min Read

Російська православна церква планує передати частину українських полонених Угорщині, хоча це рішення не було узгоджене з Україною. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на поінформовані джерела.

За словами одного зі співрозмовників, РПЦ та її патріарх Кирило (Гундяєв) збирається передати Угорщині щонайменше 11 українських військовополонених. Одним з посередників має виступити благодійна організація Мальтійська служба допомоги Суверенного Ордену Госпітальєрів.

Передача військовополонених жодним чином не узгоджена з Україною, а її доцільність пояснюється “закарпатським походженням” військових. Важливо розуміти, що всі згадані військові – українські громадяни, а тому переміщення їх в будь-яку третю країну неможливо без згоди та безпосередньої участі України

Як пояснив співрозмовник, мета цієї акції – повернути втрачену легітимність російської церкви, щодо якої введено широкі міжнародні санкції. Її патріарх намагається використати авторитет інших держав та міжнародну репутацію Мальтійської служби допомоги. Також Росія вкотре має намір розіграти так звану “угорську карту” та актуалізувати уявні проблеми начебто “закарпатського сепаратизму”, додав співрозмовник.

Ще одна мета – делегітимізація самого процесу обміну військовополоненими. Звісно, звільнення будь-кого з українських громадян з рашистського полону – позитивна подія. Але безконтрольна передача наших військових іншим країнам – небезпечний шлях. Навіть попри те, що в цьому беруть участь шановані міжнародні організації

зазначило джерело видання.
Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь