fbpx

пригожин проти військових: що чекати найближчим часом в боротьбі за кремлівський трон?

190 Views 3 Min Read

Так сталося, що я маю регулярно слідкувати за російським інформаційним полем. Не тільки за загальновідомими тг-каналами, але й, так скажімо, значно глибше. Тому поява сьогоднішньої інформації від Головного управління розвідки МОУ цілком збігається з моїми спостереженнями. Нагадаю, що за інформацією ГУР, військове командування держави-агресора створило спеціальний документ, яким визначається, як саме кремлівським пропагандистам треба висвітлювати події війни проти України.

Загальні рекомендації вміщують одинадцять пунктів, основний зміст яких полягає в:

  1. Орієнтуванні на інформацію виключно з погоджених міноборони рф джерел;
  2. Акцентуванні в інформаційних матеріалах та коментарях «незалежних» експертів на провідній та позитивній ролі особисто сергія шойгу та валерія герасимова;
  3. Виправданні ударів по критичній енергетичній інфраструктурі України, посилаючись на «вимушеність» таких дій;
  4. Підкресленні теми надання Україні західного озброєння. В цьому сенсі окремо рекомендується зосереджувати увагу на тому, що «росія проводить воєнну операцію не проти України, а проти всього НАТО»;
  5. Відмові від згадування ПВК «вагнер» в позитивному контексті. Робити акцент на надмірних людських втратах та беззмістовних атаках ПВК;
  6. Відстежуванні та цитуванні публікацій в іноземних ЗМІ про успіхи збройних сил російської федерації та невдачі Збройних сил України. Особливу увагу пропонується зосередити на заявах західних і українських політиків, які можна інтерпретувати в подібному ключі.

Роль пригожина і його відмороженої банди зараз зросла настільки, що він реально сподівається стати наступником путіна. Згадайте апокаліптичне «святкування» путіним останнього Різдва для нього. Один серед осіб в рясах, сам не може свічку поставити… З одного боку — це недовіра до всіх. З іншого — це небажання лідерів груп впливу публічно світитися поруч з диктатором. Бо наступник, ким би він не був, окрім всього іншого, буде намагатися зняти з себе і росії західні санкції.

Інший аспект — відповідальність за провал війни проти України. Окрім небажання бути засудженим у Гаазі, у кожного з претендентів є побоювання внутрішнього бунту, «беззмістовного і безжалісного», бо понад 100К загиблих треба якось пояснювати. Російське суспільство готове до жертв і підкорюється царям тільки у випадку переможних війн. Програшні — ведуть переважно до революцій. А зараз ситуація дуже нагадує 1905 рік для росії.

Тому зараз пригожин атакує військове керівництво, підкреслюючи, що всі успішні кампанії, навіть тактичні — це «вагнер». МО рф, навпаки, усіляко підкреслює другорядність дій найманців. Чим це завершиться — побачимо найближчим часом. А поки «вагнер» і далі буде завалювати поле бою тілами, а армійські опоненти — усіляко наголошувати на «війні проти НАТО». До речі, саме з такою єдиною тезою вийшло позавчора програмне інтерв’ю миколи патрушева, чий син нещодавно вважався головним претендентом на заміну путіну.

Ну а ми бажаємо максимальних втрат кожній з команд…

Юрій Гончаренко, спеціально для InfoLight.UA

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь