fbpx

Щоб Росія менше впливала на наші мізки: у Львові презентували ініціативу з інформаційної безпеки

81 Views 4 Min Read

10 листопада у Львівському обласному молодіжному центрі відбулася презентація книги “Християнська демократія. Рішення для України та Європи” та інших проєктів, які реалізує ГО Фонд сприяння демократії на ниві просвітництва та інформаційної гігієни.

Віцепрезидент Фонду сприяння демократії Юрій Гончаренко презентував основні напрямки діяльності, зокрема – видавництво книг, освітні проєкти та ініціативу InfoLight.UA, в якій за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні відбуваються онлайн-тренінги з інформаційної гігієни, фактчекінгу, громадян вчать інформаційної безпеки та вмінню здійснювати інформаційний опір російській пропаганді.

Щоб Росія менше впливала на наші мізки: у Львові презентували ініціативу з інформаційної безпеки

“З початком війни в 2014 році ми (Фонд сприяння демократії) більше скерували свою діяльність на сприяння обороноздатності країни, сприянню волонтерським, просвітницьким, волонтерським, здійснювали різну видавничу діяльність. Створено проєкт InfoLight.UA, який проводить онлайн-тренінги та інформування українців через сайт та соціальні мережі”– зазначив Юрій Гончаренко.

Політолог і громадський діяч Валентин Балагура, який представляв ініціативу InfoLight.UA підкреслив, що лекторами в проєкт запрошено найкращих спеціалістів у своїх галузях, від кібербезпеки до ОСІНТ та ІПСО.

“Нам потрібно пояснювати в першу чергу молоді, що наступні покоління українців мають мати ціннісні орієнтири. Щодо проєкту InfoLight.UA, то ми зараз займаємось просвітництвом не в плані ідеологічного, а показуємо як російська федерація намагається впливати на наші мізки та як цьому протидіяти”, – відзначив Валентин Балагура.

Також він вважає, що поєднання знань і ціннісного виміру діяльності дозволяє краще чинити опір російській агресії.

Щоб Росія менше впливала на наші мізки: у Львові презентували ініціативу з інформаційної безпеки

Також було презентовано книгу “Християнська демократія. Рішення для України та Європи”, за участі її співавтора, кандидата політичних наук Валерія Майданюка.

“Сьогодні не так багато людей знають, що саме християнсько-демократичні політики, уряди, партії стали тими політичними силами, які побудували успішний європейські країни, такі як Німеччина, Нідерланди, Австрія… І якщо взяти реформи та різні соціальні ініціативи, то саме християнські демократи зробили дуже багато для того, щоб Європа сьогодні стала тою точкою на планеті, які багато хто сприймає як “рай суспільного благоденства”, – підкреслив Валерій Майданюк.

Учасники подякували за співпрацю і допомогу в організації заходу Львівському обласному молодіжному центру, Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими, Фонду Ганнса Зайделя в Україні та Фонду Саллюкс.

Про ініціативу InfoLight.UA:

Низький рівень інформаційної грамотності громадян України, особливо після початку повномасштабної агресії Росії, разюче видний і чинить негативний вплив. Зокрема, з цієї причини широко поширюються фейки, дезінформація, пропаганда.

Держава не завжди має достатньо ресурсів для протидії цьому і потребує партнерства з боку громадських організацій та волонтерів.

Дуже складне становище з інформаційною роботою на тимчасово окупованих територіях, де громадяни України не мають доступу до об’єктивних джерел інформації, перебувають в стані постійного стресу і зневіри.

Так само через відсутність знань про безпечні засоби зв’язку відсутня інформація про перебіг подій на цих територіях, через що українське суспільство та міжнародна спільнота не отримують об’єктивної інформації і часто перебувають під впливом дезінформації та маніпуляцій. Воєнний стан, необхідність залучення всього суспільства до справи оборони країни створює умови для появи недовіри і навіть певних конфліктних ситуацій у взаємодії суспільства і армії.

Державні органи через брак часу та ресурсів не завжди вчасно реагують на ці ситуації, що дає простір для маніпуляцій та впливу спеціальних інформаційних операцій російських спецслужб.

Враховуючи вищенаведене, в межах проєкту “InfoLight.UA” реалізуються навчальні програми підвищення медіаграмотності, боротьби з фейками та пропагандою. Окремо робиться акцент на створенні інформаційного продукту для українців на окупованих територіях та співпраці громадянського суспільства і армії. Реалізація цих програм спрямована, в тому числі і на взаємодію суспільства та армії.

Проєкт реалізується Фондом сприяння демократії (Україна) за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні (Німеччина).

Джерело: Обозреватель

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь