fbpx

Дитину депортували окупанти – що робити? Юридичні поради.

216 Views 2 Min Read

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України дали поради, що робити, якщо вашу дитину депортували окупанти.

Якщо таке сталося, насамперед, треба діяти раціонально та ефективно. Не піддавайтесь паніці та намагайтесь зібрати якомога більше інформації про незаконно переміщену дитину.

Національне інформаційне бюро нагадує алгоритм дій:

1. Зберіть та повідомте дані про депортовану дитину та обставини таких подій: ПІБ дитини, дату народження, місце проживання; звідки дитина була примусово переміщена та за яких обставин; була вона з батьками чи у супроводі інших осіб; останнє відоме місце її знаходження або поточне місце перебування; особливі прикмети дитини; контакти батьків або родичів дитини, а також особи, яка повідомила про депортацію.

2. Записуйте всю зібрану інформацію відразу після її отримання, аби зберегти хронологію подій.

3. Якщо є фото дитини, фото/відео підтвердження депортації дитини – невідкладно повідомляйте про це НІБ на електронну пошту: [email protected] або заповнивши відповідну форму на сайті: https://childrenofwar.gov.ua.

4. ВАЖЛИВО! Якщо з вами на зв’язок вийшли особи, які супроводжують дитину (батьки, родичі) – порадьте їм звертатись до дипломатичних установ країн-партнерів або України (у разі їх роботи на території країни перебування), міжнародних місій таких як Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA), ЮНІСЕФ, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, УВКБ ООН (Агентство ООН у справах біженців).

Куди повідомляти?

1) НІБ:
• цілодобова гаряча лінія: 16-48 та +38 (044) 287-81-65;
• за допомогою чатботів у Telegram та у Viber @nib_uncp_bot;
• через заповнення форм, розміщених за посиланнями: https://nib.gov.ua та https://childrenofwar.gov.ua;

2) Мінреінтеграції: 15-48;

3) Офіс Генерального прокурора https://warcrimes.gov.ua;

4) Служба безпеки України: 0 800 501 482;

5) Національна поліція: 102;

6) Підрозділи ювенальної поліції – телеграм канал @poshukditei_bot.

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь