fbpx

Окупанти погрожують карати мешканців Херсонщини за використання WhatsApp і Viber

278 Views 2 Min Read

Адміністративною, а у разі злісної непокори – і кримінальною відповідальністю погрожують окупанти мешканцям окупованої частини Херсонської області, які використовуватимуть меседжери WhatsApp і Viber.

Про перевірку смартфонів громадян на предмет встановлення там цих меседжерів, які «заборонені в Росії», повідомляється на Телеграм-каналі окупаційної адміністрації міста Нова Каховка.

Враховуючи маріонетковість місцевих окупаційних адміністрацій на Херсонщині і відсутність у них можливості самостійно приймати рішення, можна припустити, що такі перевірки приводитимуться на всій окупованій частині області.

Окупантів перш за все буде цікавити наявність підписок на українські ресурси у зазначених меседжерах, перш за все – у Viber.

В повідомленні йдеться, що люди, у яких виявлять WhatsApp і Viber будуть визнані «іноагентами». Повідомляється, що нібито людей спочатку попереджатимуть, а в разі повторних «порушень» притягатимуть до «адміністративної» і навіть «кримінальної» відповідальності.

Але, зі слів, мешканців Херсонщини відомо, що окупанти не вдаються до таких «дрібниць» як попереджання. На блок-постах у разі виявлення в телефоні чогось «забороненого» людей били, забирали у них телефони. Були і випадки, коли власників смартфонів забирали і увозили в невідомому напрямку.

Повідомлення про неприпустимість наявності в телефонах «заборонених» меседжерів – ознака посилення окупантського терору на Херсонщині та створення для мирних мешканців ще більш нестерпних умов.

Бо в умовах відсутності в області дротового інтернету меседжери в мобільних пристроях для дуже багатьох людей – єдина можливість спілкуватися з родичами та друзями, які живуть або в інших регіонах України, або за кордоном.

Джерело: Мост

Share This Article
Leave a comment

Залишити відповідь