Як зробити «коктейль Молотова»:
покрокова інструкція та поради
Що потрібно для «коктейлю Молотова»
- Скляна пляшка, 0,5 або навіть 0,7 літра чи 1 літр. Пляшки з тонкими стінками легше розбиваються – а це необхідно для того, щоб “коктейль Молотова спрацював”. Добре підходять пляшки від горілки радянського типу, гірше – пляшки від вина чи пива.
- Бензин.
- Ганчірка в якості гніту. Зазвичай це смуга завтовшки сантиметрів 10-15 і завдовжки 20-35 см. Це в жодному разі не має бути синтетична тканина, лише бавовна. Синтетична може частково розчинитись. Крім того, після запалювання синтетика згоряє дуже швидко і може догоріти ще до того, як коктейль долетить до цілі.
- Ацетон. Щоб коктейль був більш дієвим і горів довше, гарячіше та концетрованіше.
- Пінопласт. Його треба ламати на дрібні шматки. Добре підходить пінопласт, який уже складається з невеликих кульок. (Замість ацетону і пінопласту можна використати машинне масло)
- Корок. Бажано щільний. Для безпечного запуску коктейлю Молотова.
- Скотч.
Як виготовити «коктейль Молотова»
У найпростішому випадку використовують просто бензин. У цьому разі він швидко вигоряє, не налипає до поверхні об’єкту. Щоб підвищити час та температуру горіння, а також прилипання запальної суміші до об’єкту, роблять так званий напалм.
Найпростіший спосіб виготовлення сумміші «напалму»:
- В ацетон додають пінопласт і помішують до розчинення. Близько 100 г ацетону для початку достатньо, а пінопласт додають до утворення густого сиропу. Пінопласту може бути потрібно значно більше, ніж здається на перший погляд.
- Потім до “сиропу” додають бензин у співвідношенні 1:1. Суміш дуже добре і довго горить, налипаючи в місці влучання “снаряду”, щільно прилипаючи практично до будь-якої поверхні. Деякі види пінопласту краще й рівномірніше розчиняються одразу в суміші бензину й ацетону.
Саморобний “напалм” буквально за один день розкладається на шари: більш тяжкі елементи осідають внизу, легші опиняються вгорі. Тоді він перетворюється просто на суміш своїх елементів.
Пляшку заповнюють рідиною приблизно на 3/4 або менше в разі нестачі суміші. Якщо снаряд не будуть використовувати одразу, пляшку щільно закривають корком або металевою кришкою-закруткою. Оскільки зі зберіганням суміш розпадається – з кожною годиною “коктейль Молотова” стає все менш дієвим.
Смуга тканини вставляється так, щоб приблизно половина була всередині пляшки, тоді вона просякується сумішшю. Іншу половину слід просякнути тією ж рідиною окремо. В найпростішому випадку, вільний кінець гноту просто звисає і підпалюється.
Техніка безпеки
Головне, щоб поблизу не було джерел відкритого вогню. По-друге, випари бензину й ацетону небезпечні для здоров’я. Тому виготовлення рекомендують проводити на відкритому повітрі, у крайньому разі – в провітрюваних приміщеннях.
Для збільшення безпеки того, хто користується снарядом, смуга тканини змочується не повністю. Залишається сухою та частина, що йде біля горла пляшки. Змочену ж частину варто примотати скотчем до пляшки, щоб не обпектися під час кидання.
За наявності, замість гноту можна також використати мисливські сірники – це такі великі сірники, що не гаснуть за будь-якого вітру. Вони також примотуються до пляшки скотчем. Це значно безпечніше, ніж “класичний” простий запал. Руки після виготовлення “коктейлю Молотова” варто добре вимити, а під час використання вдягати рукавиці.
Як діє «коктейль Молотова»
Тканина легко запалюється й не гасне на вітрі. Запалювати треба хорошою запальничкою – краще такою, яка не гасне на вітрі. Кидати треба сильно і по твердому. Пляшка повинна розбитися від удару.
Російська техніка горить чудово, перевірено на практиці!
Нашатирний спирт
Якщо нашатирний спирт потрапить в повітрозабірник бронетехніки ворога, пари цього розчину заставлять екіпаж поспіхом покинути кабіну. Пари нашатиру викликаю сильний дискомфорт, подразнюють дихальні шляхи і провокують рвоту.
Нашатирний спирт продається в будь-якій аптеці, придбати його не складе труднощів. Сама речовина – це 10% розчин аміаку.
Джерело: Центр національного спротиву
Залишити відповідь