У вівторок, 15 липня відбулась панельна дискусія на тему “Україна очима американців: виклики сприйняття та стратегії комунікації”. Подія відбулась за підтримки Українського безпекового клубу, Консервативної Платформи та Дослідницько-аналітичної групи InfoLight.UA за сприянням Фонду Ганнса Зайделя в Україні.
Одним зі спікерів дискусії став директор Департаменту зовнішніх та міжнародних звʼязків Української Церкви Християн Віри Євангельської пастор Юрій Кулакевич. Він зазначив, що українські релігійні лідери активно просувають інтереси України у США, використовуючи інструменти церковної дипломатії та взаємодіючі з американськими політиками, особливо в консервативному середовищі.
За словами Юрія Кулакевича, саме церковники України мають не аби який вплив на американське суспільство, а їх сенсові проповіді давно стали пізнаваним явищем у міжнародних колах. Особливу роль у цьому відіграє Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій, яка виступає єдиним голосом перед зовнішнім світом.
«Про нас дізнались, коли Віктор Федорович, точніше його офіс, завернув з Борисполя делегацію Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, яка прямувала до Брюсселя. Боялись, що Рада церков щось скаже зайве, бо релігійні, церковні діячі завжди стоять на позиціях проукраїнських, пронародних, та, в більшості випадків продержавних. Це наша держава, і ми ніколи нікому не скажемо жодного поганого слова не назовні, бо ми тут народжені й усвідомлюємо нашу відповідальність», – наголосив пастор.
Юрій Кулакевич звернув увагу на потужний потенціал української діаспори в США, зокрема євангельських і протестантських церков, заснованих емігрантами з України. Як приклад ефективної взаємодії він навів створення Ради українських церков у штаті Вашингтон, яка об’єднує представників різних конфесій та активно працює з американськими політиками на місцях.
«Там десятки тисяч українців, які вже є громадянами США та сотні євангельських або навіть загалом протестантських церков, які все ще мають і пам’ятають своє українське коріння. Я вважаю, що ця частина нашої української діаспори, так званої пострадянської хвилі, є нашим ресурсом, який потрібно використовувати нам на користь. Є гарні приклади, в штаті Вашингтон де створена та чудово працює Рада українських церков штату. Там є і п’ятидесятницькі пастори, там є і адвентистські, і баптистські, греко-католицькі, православні, але всі вони мають за спиною Україну і відчувають свою відповідальність. Кожного разу, коли треба, щоби їхній голос прозвучав, він звучить», – зазначив Юрій Кулакевич.
Він також підкреслив необхідність системної співпраці держави, церков та аналітичних інституцій, щоб передавати за океан чіткі меседжі, аргументи та верифіковані факти про релігійні переслідування на окупованих територіях.
Пастор нагадав про використання росією релігії, як пропагандистського інструменту, та закликав світову спільноту не дозволити росіянам маніпулювати поняттями духовності та традиційних цінностей.
«Я вам процитую просто одного нашого українського рабина, який відповів на питання Washington Post стосовно антисемітизму в Україні. Він сказав: “Шановні, я завжди можу навести приклад моєї родини. Мій дід, п’ятидесятницький пастор, він був засланий радянським режимом за те, що він був священнослужителем в робочі табори Сибіру. І чудом повернувся додому. Мій дядько, священнослужитель, так само п’ятидесятної церкви, був засланий на хімічні заводи Казахстану. Це така форма вбивства людей була тоді. Ви без сумніву знаєте про це, як правозахисники. І я кажу кожному такому, хто починає нам розказувати про переслідування в Україні на противагу рф, як оплоту традиційних і сімейних цінностей в сучасному світі, я кажу: “Не розказуйте мені історії. Я пам’ятаю наш дім, коли його перевертала міліція, намагаючись знайти там Біблію або пісенник християнських гімнів.», – підсумував Юрій Кулакевич.
Насамкінець пастор закликав церковні громади в США створювати об’єднання українських церков у кожному штаті та використовувати свої зв’язки для посилення підтримки України на всіх рівнях.
Залишити відповідь