На лівобережжі Херсонщини вода завжди цінилась , але до приходу російських окупантів вона принаймні була. Після підриву загарбниками Каховської ГЕС вода в оселях жителів ТОТ, особливо населених пунктів ближче до річки Дніпро — дуже рідкісний «гість», як і електроенергія. Люди відчувають хронічну нестачу води або її відсутність на тлі неймовірної спеки.

Центр національного спротиву повідомляє, що на четвертому році російської окупації Скадовськ залишився без водопостачання. Причиною є втеча фахівців, зношена інфраструктура та управлінський хаос, що виникли за три роки окупації.

Вже понад 3 роки окупації, а росія досі не здатна забезпечити базову життєдіяльність на захоплених територіях. У Скадовську мешканці лишились без води — через кадровий дефіцит та занепад інфраструктури. Комунікації зношені. Комунальники виїхали, рятуючись від “русского міра”. Подекуди воду й електрику подають за графіком — коли і як вдасться”, – йдеться у повідомленні.

Раніше росіяни обіцяли побудувати у Скадовську 22 км нового водопроводу. Про це повідомляли проросійські медіа з посиланням на керівницю Проєктної дирекції Мінбуду РФ Діну Сафіулліну. Та поки що, окупаційна “турбота” обернулася розрухою.

У Михайлівці Скадовського «муніципального округу» створили комісію, в складі якої працівник окупаційної адміністрації і окупаційний поліцейський — вона проводить огляд території з метою виявлення порушень“У випадку виявлення несанкціонованого підключення до системи водопостачання, встановлення насосів і гідрофорів угоди водозабезпечення з порушниками будуть розірвані, і вони будуть відключені від основної системи водопостачання”,– повідомляє окупаційна адміністрація. Під «несанкціонованим підключенням» окупанти мають на увазі користування водою без лічильника.

Проблеми з водопостачанням є не лише у Скадовську. Про це пишуть пропагандистські медіа з посиланням на скарги мешканців.

Що вода відсутня зовсім, або подається з перебоями в населених пунктах — повідомляють і активісти руху «Жовта стрічка».

З повідомлень у групі, яку створили мешканці Горностаївки (Каховський район лівобережної Херсонщини), також можна прослідкувати, що в селищі частонемає води, а за словами людей, з ким була можливість поспілкуватися – на селище працює лише одна свердловина. Проблеми з водою гостро відчувають жителі села Каїри Горностаївської громади. І тут не лише про відсутність нормальних умов для життя – часто це й питання безпеки. Приміром, нещодавно в селі Каїри згоріли 5 будинків. Як повідомляють учасники руху опору, пожежу нічим було гасити – на всю вулицю було всього 7 відер води… А пожежників не дочекалися.

Мешканці Нової Каховки та навколишніх сіл другий рік живуть без нормального водопостачання – вода подається нерегулярно. Найгірша ситуація нині – у селі Любимівка, де води немає майже 2 роки, проте водоканал продовжує надсилати квитанції з незмінними сумами. Активісти руху опору повідомляють, що навіть там, де лічильники встановлені й оформлені, воду часто не подають узагалі.

Після підриву росіянами Каховської ГЕС у 2023 році ситуація із водопостачанням на лівобережжі області залишається критичною. Підрив ГЕС призвів до значного зниження рівня води, а в деяких місцях і до повної відсутності води, що негативно впливає на побут та господарство місцевих жителів.

Через спеку і кормовий дефіцит нині виникла реальна загроза загибелі худоби.

Активісти руху «Жовта стрічка» розповідають, що температура стабільно тримається на рівні 40°С, а пасовища вигоріли ще в першій половині липня. Наслідки підриву Каховської ГЕС російськими терористами гостро відчувають власники тваринних ферм: води немає, кормів не вистачає…

Окупаційна влада намагається засекретити інформацію про водопостачання, що може свідчити про серйозність проблеми та небажання визнавати власні прорахунки. Відповідна постанова про обмеження доступу до інформації, опублікована на сайті окупаційної адміністрації.

Документом забороняється публікація у відкритих джерелах та медіа інформації про схеми водопостачання та водовідведення, які містять інформацію про розміщення, технічні характеристики, режим роботи та інші дані про ці об’єкти.

Зазначається, що це робиться, аби забезпечити їх безпеку.

Певний час окупаційна влада не визнавала вплив руйнування ГЕС на забезпечення водою територій тимчасово окупованого лівобережжя області, проте пізніше незаконний губернатор Херсонщини Володимир Сальдо все ж підтвердив існування проблем з водою.

“Замість розвитку – занепад. Замість турботи – страх і тиск. Саме це несе окупація” — говорять у Центрі національного спротиву.

Джерело: “ГорностаївкаСН.info”


Новину створено за матеріалами сайту “ГорностаївкаСН.info” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “ГорностаївкаСН.info”.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA
здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь