У 10 регіонах України, зокрема на Херсонщині, з 1 вересня 2025 року планують закрити частину загальноосвітніх закладів. У липні 2025 року Кабінет Міністрів Українизатвердив постанову, що має пом’якшити наслідки для педагогів, які можуть залишитися без педагогічного навантаження через зміну формату навчання в окремих регіонах, зокрема, у прифронтових областях. Зокрема, внесено зміни до порядку формування кадрового резерву педагогічних працівників. Що це означає та яка ситуація з освітою на Херсонщині — знайомимо в публікації
Херсонська область — одна з тих 10 регіонів, де можуть закрити загальноосвітні заклади. Ранішеначальник ХерсонськоїОВАОлександр Прокудінповідомив ,що вХерсонській області 64 зі 174 працюючих освітніх закладів можуть припинити роботу через нові вимоги Міністерства освіти і науки України щодо здобуття загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.З-поміж 64 закладів, які можуть закрити, 25 – це школи, що були релоковані з окупованих громад.
Йдеться про громади, де через війну або демографічні зміни навчальний процес стане неможливим або неефективним. Поки що перелік шкіл на Херсонщині, які планують закрити, не оприлюднили.
Нагадаємо, унавчальних закладах Херсонщини навчається 61 тисяча 817 дітей. З них 56 467 – у закладах загальної середньої освіти області, 5 350 – у закладах дошкільної освіти.
***
У липні 2025 року Кабінет Міністрів Українизатвердив постанову, якою вніс зміни до порядку формування кадрового резерву педагогічних працівників. Нововведення передбачають підтримку вчителів, які можуть залишитися без педагогічного навантаження через зміну формату навчання в окремих регіонах, зокрема, у прифронтових областях.
Учасникам кадрового резерву виплачуватимуть середню зарплату (не менше 2/3 посадового окладу) та надаватимуть можливість проходити навчання за типовою програмою, затвердженою МОН.
Таке рішення уряд ухвалив на своєму засіданні 2 липня, повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.
Як повідомили в міністерстві освіти і науки, вчителі зі шкіл, що підлягають закриттю, зможуть подати заяву до Кадрового резерву педагогічних працівників. Після зарахування до цього резерву їм гарантують виплату середньої заробітної плати, але не менше ніж дві третини від окладу на момент оголошення простою.
Виплати почнуться з дати підписання договору та триватимуть до завершення воєнного стану і ще пів року після. Участь у резерві також передбачає проходження навчання за спеціальною програмою, затвердженою МОН.
Після завершення навчання вчителям нададуть можливість працевлаштування в закладах освіти на деокупованих територіях.
При цьому виплати можуть припинити у разі:
- виїзду педагогічного працівника на постійне місце проживання за кордон або більше ніж на 30 днів;
- працевлаштування педагогічного працівника на умовах повного робочого дня або з повним педагогічним навантаженням не менш як на одну ставку (для посад педагогічних працівників);
- зупинення функціонування резерву.
Хто може подати заяву до Кадрового резерву педпрацівників та отримувати середню зарплату?
МОН повідомило: педпрацівники, які працювали у школах, що з 1 вересня 2025 року призупинять освітню діяльність, які розташованих у громадах: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.
Ознайомитися, що передбачає перебування у Кадровому резерві педпрацівників, як туди потрапити, а також скачати форму анкети та договір на працевлаштування можна за посиланням: https://oblikbudget.com.ua/news/97770-kmu-zatverdyv-zminy-do-postanovy-pro-kadrovyi-rezerv-pedpratsivnykiv-shcho-novogo
***
Стало відомо, що у 2025/2026 навчальному році на Херсонщині планують закрити Іщенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, через нестачу учнів. Про це повідомило Управління освіти Херсонської міської ради у відповіді на запит “Вгору”.
Також повідомили, що у Херсонській міській територіальній громаді не ухвалено рішення про призупинення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Влітку батьки визначатимуться з місцем навчання дітей. Рішення про подальшу роботу кожного навчального закладу ухвалюватиметься з урахуванням безпекової ситуації та фактичної кількості учнів, необхідної для формування класів відповідно до чинного законодавства. З вересня 2025 року навчання у школах Херсона залишатиметься дистанційним. Також діти, які перебувають за межами громади або за кордоном, можуть продовжити навчання в херсонських школах онлайн.
Джерело: “ГорностаївкаСН.info“
Новину створено за матеріалами сайту “ГорностаївкаСН.info” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “ГорностаївкаСН.info“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь