Усе почалося з риболовлі. Але за кілька років “Клуб рибалок України” з Краматорська перетворився на гуманітарну спільноту всеукраїнського масштабу. Сьогодні в регіонах працюють десятки локальних команд, а в Сумах — активно діє осередок, який відповідає за гуманітарні ініціативи в найвіддаленіших селах та громадах області.

60 волонтерів громадської організації «Клуб рибалок України» взяли участь у толоці, що відбулася в селі Воргол Конотопського району.

В соціальних мережах організація відзначає своє семиріччя, адже її було засновано у 2018 році. З самого початку ідеєю  було не лише популяризувати риболовлю Та й створювати  культуру  дбайливого ставлення до природи, розвитку спільнот та громадянської відповідальності. Із початком повномасштабної війни команда трансформувала свою діяльність у системну допомогу цивільному населенню: підтримку ВПО, соціальну адаптацію, неформальну освіту, психосоціальну допомогу, мобільні виїзні групи.

Голова організації Ярослав Бойко згадує, що хобі швидко переросло у справу життя. Після перших обстрілів Краматорська активісти почали евакуацію людей, формування резервів для підтримки родин, допомогу громадам на межі виживання. Саме так з’явилися напрямки, які сьогодні охоплюють усю країну — від екології й туризму до кризових виїздів мобільних команд.

Ярослав Бойко засновник та голова громадської організації «Клуб рибалок України»

На Сумщині  осередок ГО “Клуб рибалок України” реалізує два ключові проєкти.

Перший — Ініціатива «Поділися енергією», який сьогодні  реалізується у співпраці з гуманітарною організацією «Людина в біді» (People in Need). Мешканці Свеської, Глухівської, Ямпільської та Березівської громад вже отримали 225 зарядних станцій EcoFlow та 150 сонячних панелей. Допомога передається тим, хто найбільше її потребує — сім’ям із дітьми, ВПО, людям похилого віку. 

Роздача зарядних станцій EcoFlow та комплектів (зарядна станція + сонячна панель) у Свеській, Глухівській, Ямпільській та Березівській громаді. 

Другий — масштабна програма «Надання комплексних послуг соціального захисту у віддалених районах Сумської області», що реалізується у партнерстві з ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. Сумський осередок координує діяльність 14 мультифункціональних та 3 спеціалізованих мобільних бригад, які працюють у 23 громадах, охоплюючи найвіддаленіші села.

Мультифункціональна мобільна бригада проєкту «Надання комплексних послуг соціального захисту у віддалених районах Сумської області», 2025 рік.

Команди складаються з соціальних працівників, кейс-менеджерів, асистентів кейс-менеджерів, психологів, водіїв, а також залучених юристів. Усі працюють у тісній координації з місцевими службами соціального захисту — без дублювання їхньої функції, але з доповненням того, чого не вистачає.

Кожна бригада надає:

  • психосоціальну підтримку для дітей і дорослих;
  • консультування батьків за напрямком “позитивне батьківство”; 
  • індивідуальний супровід (кейс-менеджмент);
  • заходи з профілактики гендерно-зумовленого насильства;
  • підвищення обізнаності гігієнічни  дітей віком від 
  •  6-9 років ;
  • базові юридичні консультації.

У рамках програми незабаром також відкриються п’ять просторів, дружніх до дітей — у Дубов’язівській, Путивльській, Липоводолинській, Буринській, Кролевецькій громадах. Тут діти зможуть отримати індивідуальну та групову підтримку, психологічні консультації.

Мультифункціональна мобільна бригада проєкту «Надання комплексних послуг соціального захисту у віддалених районах Сумської області», 2025 рік.

Громадська організація «Клуб рибалок України»  працює швидко, мобільно, чутливо до запиту. Саме це вирізняє її серед інших організацій — вона має довіру на місцях, бо діє не централізовано, а спільно з тими, хто тут живе й працює. Осередок розвивається у взаємодії з місцевими громадами, органами влади та профільними службами. Це дозволяє команді організації доповнювати наявні інструменти соціального захисту й оперативно реагувати на запити з місць. У фокусі — надання соціальних послуг потребуючим  дітям та родинам з дітьми.

Команда Сумського осередку громадської організації «Клуб рибалок України»

Офіс Сумського осередку ГО «Клуб рибалок України» працює за адресою: м. Суми, вул. Воскресенська, 3. Інформація про проєкти доступна на офіційних сторінках організації 

Джерело: “Сумський канал


Новину створено за матеріалами сайту Сумський каналв межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту Сумський канал“.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь