Департамент соціальної політики Черкаської міської ради уклав договір на проєктування нового шелтеру для внутрішньо переміщених осіб. Його планують розмістити на території недобудованого дитячого садка.
Інформація про це міститься в системі “Прозорро”, пишуть “18000”.
Згідно з оголошенням, місцеве товариство “Кредо будпроєкт” має запроєктувати капітальний ремонт будівлі для розміщення внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб та соціальної реабілітації дітей ВПО в одному із закинутих дитячих садочків на території Південно-Західного району. Виготовлення документації оцінили у майже 1,5 млн гривень. Завершити роботи проєктанти мають до кінця цього року.
Товариство “Кредо будпроєкт” було зареєстроване на початку цього року, але вже має в активі низку угод на проєктування різних об’єктів для розпорядників публічних коштів на Черкащині. Водночас саме цей об’єкт має стати для них найкоштовнішим у портфоліо.
Компанія належить Артему Плахунову та Євгену Трохименку. Зазначимо, що вони обоє раніше працювали у місцевій філії державного інституту “Проектреконструкція”, а опісля перейшли до приватної практики.
Зазначимо, що на сьогодні у місцевому бюджеті Черкас передбачено в цілому 25 мільйонів гривень на реконструкцію цього об’єкта. Частина з коштів спрямована саме на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Раніше представники місцевої влади повідомляли про те, що цей проєкт може бути реалізований за підтримки європейських донорів та за кредитні кошти, як це зараз робиться на іншому схожому об’єкті по вулиці Чорновола. Там за кошти, переважно виділені Європейським інвестиційним банком, зводять шелтер, вартістю у майже 100 млн гривень.
Також, на порталі “Dream” вже зареєстрований проєкт по реконструкції та будівництву нового житла для ВПО у Південно-Західному районі, але опис проєкту вказує на те, що рішення про його фінансування зі сторони уряду чи європейських донорів поки не ухвалене.
Загальну ж вартість будівництва чиновники оцінили у 100 млн гривень. Так передбачені місцевим бюджетом 25 млн гривень свідчать про те, що це лише частина коштів, яку планують залучити у якості співфінансування. Також зазначається, що тут планують розмістити до 145 внутрішньо переміщених осіб, тобто у середньому йдеться про 50 родин.
Вартість облаштування одного житла для однієї родини може сягати 2 млн гривень, що перевищує ринкову вартість повноцінного житла у новобудовах у цьому районі. Водночас про точну вартість облаштування одного квадратного метра безпосередньо житлової нерухомості можна буде говорити лише після завершення проєктувальних робіт та проведення всіх тендерних процедур.
Джерело: “18000“
Новину створено за матеріалами сайту “18000” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “18000“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь