Неймовірна історія порятунку сталася нещодавно у Шостці, сколихнувши серця місцевих жителів. З колодязя, розташованого неподалік інфекційного відділення, випадкові перехожі дістали бездиханне тіло собаки. Здавалося, життя покинуло нещасну тварину. Але сталося диво – пес ледь помітно дихав.

Саме ця знахідка стала одним із багатьох епізодів невтомної боротьби за життя бездомних тварин, яку щодня веде шосткинська зооволонтерка Тетяна Піскурьова, засновниця ГО “Добре серце”.

Цей врятований з колодязя пес став одним із багатьох підопічних Тетяни, які потребують особливої уваги та догляду. Поряд з ним у місці перетримки та вдома у волонтерки живуть тварини з вадами здоров’я, від яких часто відмовляються інші. Сліпі, кульгаві, ті, що потребують постійного лікування – саме вони знаходять прихисток і турботу в Тетяни, адже шансів знайти родину в таких особливих чотирилапих майже немає.

“Скільки в мене зараз тварин з особливими потребами? Багато”, – розповідає Тетяна, і в її голосі чується і співчуття, і незламна рішучість допомогти кожному з них. Врятований з колодязя пес зараз потребує дорогого лікування, але завдяки турботі волонтерки вже робить перші кроки до одужання. (Відео)

Поруч з ним живе інша собака, яка через хворобу майже не ходить. Її лікування – це постійні витрати, адже лише на місяць потрібні дорогі ліки, хондропротектори та вітаміни, а ще й щоденні уколи. Все це для того, аби полегшити її біль і підтримати слабкі суглоби. На два тижні на лікування йде 1 тис. грн.

Є в Тетяни під опікою і Пласта, собака, яка п’ять років тому потрапила під потяг. Півроку знадобилося волонтерці, аби поставити її на лапи. І до сьогодні Пласта потребує особливої підтримки – вітамінних комплексів та хондропротекторів, які допомагають їй жити повноцінним життям.

Серед підопічних Тетяни є й сліпий пекінес, яку колишні господарі викинули через її вади – сліпоту та проблеми зі здоров’ям. Вже чотири роки пес живе у волонтерки, оточений любов’ю та турботою. Собака потребує особливого харчування – лише м’яса. Але попри свою сліпоту, чудово орієнтується в просторі, знає розташування предметів і навіть розрізняє інших тварин за запахом та звуком.

“Вона натикається, звісно, але вона розуміє, де велика собака, де маленька, де людина. Вона дуже слухняна, орієнтується по запаху. Мабуть, якісь обриси вона ще бачить одним оком”, – розповідає Тетяна про свою особливу улюбленицю.

Догляд за такими тваринами – це щоденна важка праця, яка вимагає не лише значних фінансових витрат, а й безмежного терпіння та любові. Постійні медичні процедури, спеціальне харчування, увага до кожної дрібниці – все це лягає на плечі Тетяни.

“Це багаторічний досвід спостереження, – ділиться волонтерка. – Кожна така тварина – це особлива історія, особливий характер. З часом я вже розумію, що їм потрібно, як полегшити їхній біль, як зробити їхнє життя кращим”.

На жаль, знайти нову родину для тварин з особливими потребами майже неможливо. Тетяна з сумом згадує поодинокі спроби прилаштування, які закінчувалися поверненням тварин. Люди часто не готові до труднощів, пов’язаних з доглядом за хворою твариною.

“Я вам скажу чесно, шансів у них майже немає, – з гіркотою констатує Тетяна. – Жодної такої тварини мені ще не вдалося прилаштувати назавжди”.

Проте, попри всі складнощі, Тетяна не опускає руки. Нещодавно зооволонтерка прихистила стару сліпу вівчарку, знайдену в селі у жахливому стані, та сліпу метиску алабая Мотрю, привезену з Чернігівщини. Завдяки її турботі ці тварини отримують шанс на гідне життя.

Надати допомогу для підопічних ГО “Добре серце” можна на картки: 4731 2196 4859 8849 або

4441111146275833

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Джерело: “ШосткаNews.City


Новину створено за матеріалами сайту ШосткаNews.Cityв межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту ШосткаNews.City“.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь