Виявлення та затримання керівника Штабу Антитерористичного центру (АТЦ) при СБУ Дмитра Козюри розкриває масштаби можливої шкоди державній безпеці України. Маючи доступ до всіх матеріалів щодо підготовки та проведення обмінів військовополоненими, включаючи локації проведення обмінів, деталі домовленостей та списки полонених, підозрюваний міг суттєво впливати на ці процеси в інтересах ворога.

За даними Радіо Свобода, Козюру завербували російські спецслужби у 2018 році у Відні. Наразі йому оголошено підозру за статтею 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), що передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляє LB.ua, Дмитро Козюра – полковник СБУ, який понад 20 років обіймав посади з доступом до цілком таємної інформації. З 2016 року він очолював Штаб АТЦ при СБУ.

Згідно з українським законодавством, Антитерористичний центр при СБУ є спеціальним органом, створеним для координації діяльності у сфері боротьби з тероризмом. Штаб АТЦ, який очолював Козюра, виконує роль виконавчого робочого органу Центру, формується за рахунок штатної чисельності СБУ і підпорядковується керівникові Центру.

Hromadske повідомляє, що справа може мати продовження – батьки Козюри також можуть отримати підозру за виправдовування агресії РФ проти України.

Ця ситуація вказує на необхідність посилення внутрішньої безпеки та ретельнішої перевірки співробітників навіть на найвищих посадах у структурах, відповідальних за національну безпеку. Особливо важливим це стає з огляду на те, що підозрюваний мав доступ до документації Об’єднаного центру при СБУ, який координує роботу з обміну полоненими між усіма силовими відомствами України.

Автор: Редактор

Залишити відповідь