«Дім – це там, де
розправляєш крила,
Де у твоїх мрій
зростає віра.
Дім – де можеш
бути собою,
Тим, ким захочеш,
рідні з тобою.
Дім – де вірю,
світло проб’ється.
Твій голос почують,
музику твого серця.
Дім – де не самотній
ніколи
Дім – там, де завжди
дихає воля.
Hear me now,
нear me now…»
Згадали? Так, так, це слова пісні- переможниці, яку почула вся Європа. Її виконав Артем Котенко. Наш юний співак здобув ІІІ місце на дитячому Євробаченні-2024 у Мадриді. Його виступ був неймовірний, найкращий результат для України на дитячому Євробачення за останні 11 років. За Артема вболівала вся Україна, вся Охтирка. І всі українці світу. У Мадриді його підтримували рідні і друзі, і команда охтирських дітей на чолі зі своєю керівницею Ларисою Крошкою.
Ви бачили, що він витворяв на мадридській сцені? Він викладався на повну, співав, танцював, робив піруети. Тьома – наш талант. Він працездатний і артистичний. Він упевнено йшов до своєї мети. І він переміг. Перед зборами на Євробачення, я йому сказала: «Хто, як не ти? Ти з Охтирки! Ти повинен увійти в трійку переможців. Щоб привіз перемогу в Україну!», – ділиться спогадами про дитяче Євробачення Лариса Анатоліївна Крошка, перша вчителька у музичній школі, з якою в команді «Крошок» вони виступали і здобували перемоги на конкурсах і фестивалях на обласних, українських та європейських сценах. – Артем – дуже працездатна дитина. Він займається і на фортепіано, і на сольфеджіо, у танцювальному гуртку Наталі Панченко, і в театрі Світлани Корнієнко. І ось результат – Артем – зірка європейського рівня.
Звичайно, батьки роблять усе, щоб дитина була щасливою. Так і Олена та Віталій Котенки, зрозумівши потяг Артемчика до музики і співу «віддали його у добрі руки», до Лариси Крошки. І з трьох років Артем нерозлучний із музикою і співом разом із «Крошками». Пані Олена Котенко згадує настрій у родині перед конкурсом.
Перша спроба потрапити на сцену дитячого Євробачення була минулого року. Тоді Артем увійшов у десятку кандидатів. Цього року він знову заявив «Я хочу!» Я була категорично проти, бо пам’ятаю стрес, який пережила дитина. І так до останнього моменту, та все ж я не витримала і ми подали заявку онлайн в останній день… І потрапили в лонглист (список творчих робіт). Артем виконав дві відомі пісні Тіни Кароль та Дункана Лоренса: українською «Вище хмар» та англійською «Arcadе». Артем увійшов у фінал, переміг. А тоді із травня – підготовка до Мадриду у Києві.
Мама завжди поряд. І тато теж, як у його пісні – «рідні з тобою». Артем співає про дім. Він співає про свій дім, про Охтирку, про Україну. І в інтерв’ю після конкурсу на питання журналіста «Які плани на майбутнє ?», Артем відповів: «Я повертаюся в Охтирочку».
ТВОРЧА ЗУСТРІЧ
Охтирчани раділи і пишались перемогою Артема Котенка. Місто Наше прозвучало на весь світ. Охтирчани не вельми емоційні, тому , мабуть, не так гучно зустріли переможця вдома, як це звучало у Мадриді та Києві: квіти, прапори, подарунки, радість і сльози радості, там емоції зашкалювали. Закінчився конкурс, репетиції, хвилювання, спілкування з новими друзями. Артем уже вдома, у нього знову напружений графік репетицій, занять, виступів… Напевно у нього з’явилася нова мрія.
14 грудня у літературно-мистецькому об’єднання «Сокіл» відбулася творча зустріч із Артемом та його мамою. Такий сюрприз організувала для всіх Світлана Корнієнко. Артем поділився спогадами, відповів на запитання, поспілкувався із творчою спільнотою, провів фотосесію і отримав різдвяний подарунок.
Коротке інтерв’ю із Артемом Котенко.
Як і коли з’явилася твоя мрія потрапити на дитяче Євробачення?
Дивився Євробачення і зрозумів, що я теж хочу прийняти участь, і перемогти. На Євробачення ніхто не запросить. Та мене підтримали мама й тато, і моя викладачка Лариса Анатоліївна. Ми багато працювали в цьому напрямку. І вийшло. Та все ж хотілося зайняти перше місце.
У тебе все попереду. Тепер у тебе є досвід. А тобі не страшно було виступати на такій великій сцені?
Ні. У мене ж досвід, – сміється Артем. – Там сцена неординарна.
Що було найважче в процесі підготовки до виступу?
Одужати. На другий день підготовки, я захворів, і голос пропав. Це було найстрашнішим. Та в мене ж поряд була мама і команда крутих спеціалістів.
Хто твої вчителі?
Насамперед, Лариса Анатоліївна Крошка. Вона багато чому мене навчила. І Світлана Іванівна Корнієнко, і Наталя Панченко, і викладачка вокалу Оксана Левочко, до неї їздимо в Київ. Я вдячний усім моїм вчителям і моїй крутій команді. А ще я вдячний нашим ЗСУ, за те що маю можливість виступати, за те, що вони захищають наш Дім, нашу Україну.
Так. Ми всі вдячні нашим захисникам. У тебе в Мадриді з’явилися нові друзі.
Так, дівчата з Албанії та Іспанії. І вони не знали, що у нашій країні війна. Тепер знають. Ми розповідали.
А як репетиції у Києві проходили?
Там дуже вимогливі спеціалісти. І дуже сильна команда, яка готувала наш номер для виступу у Мадриді. Співачка і музична продюсерка Світлана Тарабарова написала пісню «Дім». Євген Кот – сценарист-постановник, суворий і вимогливий. Данило Деміхін –хореограф. Він весь час нагадував: «Ми будемо боротися за перемогу». І вся команда старалася.
А що тобі хочеться зараз?
Повернутися туди знову. У вир подій.
Наступного року ти будеш у журі?
Так. Тільки дитяче Євро бачення-2025 буде в Грузії.
Артемчику, бажаємо тобі подальших успіхів на всіх сценах світу. Ми за тебе вболіватимемо!
Артем подарував нам свою пісню-про дім англійською мовою. Юна фанатка Христина заспівала «Щедрика», а поважна Наталя Лапіна виконала пісню про дружбу німецькою мовою. Поети поділилися своєю лірикою, а Христинка нагадала віршем про зиму. І пішов сніг… Творча зустріч відбулася святково, у відчутті Різдва. І ми віримо, що настане той час, коли закінчиться війна нашою Перемогою. І ми будемо жити у квітучій Україні, у себе вдома. Мрії збуваються!
Джерело: “Ворскла1930”
Новину створено за матеріалами сайту “Ворскла1930” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Ворскла1930”.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють недостовірну інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь