Безбар’єрність – це коли можеш навчатися разом з усіма. У «підземній» школі в Балабиному третина від усіх класів – інклюзивні. Тут навіть під час літніх канікул проводять корекційні заняття для учнів з особливими освітніми потребами. З дітьми працюють дефектологи, логопеди та психологи.
Модифікована комп’ютерна техніка, адаптовані підручники та спеціальні тренажери – усе це доступно для учнів з особливими освітніми потребами в «підземній» школі в Балабиному. Також на базі школи проходять адаптивні заняття з фізичної культури. Відвідує такі заняття і третьокласник Тимур разом зі своєю мамою Юлією.
– У сина діагностовано синдром Дауна та інші порушення. Він навчається в цій школі разом з усіма дітками. Крім освіти, Тимур ще здобуває навички спілкування з однолітками, соціалізується, стає більш самостійним. Ходимо й до інклюзивно-ресурсного центру на заняття з дефектологом та логопедом. Тобто тут є все, чого потребує дитина. Інклюзія багато чого нам дала, – поділилась пані Юлія.
Балабинська школа бере участь у проєкті «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області» ще з 2016 року. Тут із дітьми працюють дефектолог, логопед, соціальний педагог, психолог, асистент вчителя. А викладачі-предметники пройшли відповідні курси щодо адаптації навчальних матеріалів відповідно до різних потреб учнів.
– Для кожного школяра з особливими освітніми потребами ми складаємо індивідуальну програму розвитку. Щонайменше тричі на рік проводимо засідання батьків та спеціалістів психологічного й педагогічного супроводу. Оцінюємо потреби дітей, динаміку та необхідний рівень підтримки. За потреби коригуємо індивідуальну програму, – зауважила заступниця директора ліцею Наталія Миколаївна.
Простір «підземної» школи – безбар’єрний. Спуститися в укриття можна за допомогою електричного підйомника. Аудиторії, вбиральні та коридор теж інклюзивні, а на кожних дверях – написи шрифтом Брайля.
– Обов’язково є адаптовані підручники та модифікована техніка. Маємо спеціальні тренажери для того, щоб допомагати дитині в конкретній потребі, – зазначила заступниця директора ліцею.
Загалом у Балабинському ліцеї функціонують 33 класи. Третина з них – інклюзивні. Це дозволяє сформувати інклюзивне суспільство не тільки в школі, а й в регіоні.
– Усі проєкти, які реалізовуються обласною владою в Запорізькому регіоні, мають обов’язкову складову – безбар’єрність. Наша мета – сформувати середовище, де можливості кожного й кожної можуть бути реалізовані. Не виключенням є й освіта. Окрім безбар’єрного простору, ми створюємо й рівний доступ до знань та реалізації власного потенціалу кожною дитиною. Наразі майже в кожній запорізькій школі працює хоча б один інклюзивний клас. Продовжуємо розвивати доступну та безпечну освіту в нашому регіоні, – підсумувала заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна.
Джерело: “Промінь“
Новину створено за матеріалами сайту “Промінь“в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Промінь“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь