У Лисянській громаді зустріли з полону морпіха 36 окремої бригади морської піхоти Олександра Котолупа. Він три роки і два місяці пробув у російському полоні.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Лисянська територіальна громада.
У центрі селища Лисянка Олександра Котолупа зустріли друзі, рідні, знайомі та жителі громади у суботу, 19 липня.
“Було багато теплих слів, квітів, жовто-блакитних прапорів, запашний коровай, з любов’ю спечений майстринями Лисянського хлібзаводу та вишиванка – наш генетичний код, наша мовчазна мова поколінь”, – йдеться у дописі.
Олександра Котолупа зустріли у центрі села
Як раніше писав “18000”, військовий офіцер морської піхоти Олександр Котолуп, захищаючи Маріуполь, на початку повномасштабної війни отримав важке поранення і потрапив у полон. Його звільнили 14 червня.
Обмін військовополоненими 14 червня
Нагадаємо, Україна здійснила четвертий обмін військовополоненими за домовленостями у Стамбулі.
За словами президента, в Україну повернулися багато тих, хто був у полоні ще з 2022 року. Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.
Як повідомили у Координаційному штабі, з ворожого полону повернули групу важкохворих, тяжкопоранених та молоді. Більшість визволених – офіцери. Також частина звільнених – молодші 25 років.
Значна частина зі звільнених потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.
Крім того, 14 червня в Україну повернули тіла ще 1200 загиблих. За твердженням російської сторони, тіла належать українським громадянам, зокрема військовослужбовцям.
Обміни за домовленостями у Стамбулі
Як писали “18000”, перший етап обміну полоненими у межах домовленостей у Стамбулі відбувся у понеділок, 9 червня. Тоді із ворожого полону звільнили трьох захисників з Черкаської області.
У вівторок, 10 червня, із російського полону в Україну повернулися важкопоранені і поранені воїни. Серед тих, кого повернули, п’ять військовополонених черкащан.
Наступного дня, 11 червня, в Україну повернули тіла 1212 полеглих захисників.
У четвер, 12 червня, відбувся другий етап повернення важкопоранених та важкохворих військових з російського полону.
У п’ятницю, 13 червня, в Україну повернули тіла 1 200 загиблих. За твердженням росії, це громадяни України, зокрема військовослужбовці.
Джерело: “18000“
Новину створено за матеріалами сайту “18000” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “18000“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь