15 липня в прес-центрі «Інтерфакс-Україна» відбулася публічна дискусія на тему «Україна очима американців: виклики сприйняття та стратегії комунікації», організована Українським безпековим клубом, Консервативною Платформою та аналітичною групою InfoLight.UA за підтримки Фонду Ганнса Зайделя.
Учасники заходу проаналізували фактори, що впливають на зміну настроїв у США щодо підтримки України, та окреслили напрямки інформаційної роботи, які мають посилити взаєморозуміння між країнами. Особливу увагу було приділено викликам, пов’язаним із втомою від війни, зниженням уваги до подій в Україні, а також поширенням міфів про масштаби американської допомоги.
Ігор Жданов, керівник проєкту «Інформаційна оборона» та Фонду «Відкрита політика», у своєму виступі наголосив: міжнародна підтримка, зокрема з боку США, залишається критично важливою для стримування глобальної дестабілізації.
«Україна тут захищає, в тому числі й США, від оцієї глобальної, практично вже третьої світової війни», — зазначив Жданов.
Він також спростував міф про «втому від України» на Заході, пояснивши це ефектом звикання суспільства до війни. За даними опитування Gallup, які навів спікер, 53% американців вважають, що США робить недостатньо для підтримки України.
Жданов наголосив, що 90% американської допомоги залишаються в самих США, спрямовуючись на виробництво озброєння та підтримку місцевих економік. За його словами, йдеться не про 350 мільярдів, а про близько 110 мільярдів доларів, що охоплюють усі види допомоги — від гуманітарної до військової.
«Ця допомога насправді важлива не лише для нас, а й для самих американців. Вона створює робочі місця, завантажує виробництво», — підкреслив він.
Окремо Жданов звернув увагу на відсутність підтверджених випадків зловживань з українського боку щодо американської зброї. За його словами, жоден аудит Пентагону не виявив фактів нецільового використання допомоги.
«Американці звикли до кіношних сюжетів, де генерали продають зброю. Але уявіть, щоб український генерал продавав хаймерси? Це — нонсенс», — зауважив Ігор Жданов.
У підсумку він закликав до системної інформаційної роботи із залученням українців, які постраждали від війни, та активнішої взаємодії з політичними, релігійними та інтелектуальними колами США.
Залишити відповідь