Багатодітна родина Наталії з Краснопілля двічі втратила дім через війну. Спочатку – у рідному селищі, яке обстріляли російські війська, а згодом – і тимчасову квартиру в Сумах, що постраждала під час ракетного удару.
Нині жінка разом із дев’ятьма дітьми мешкає у модульному містечку, облаштованому в Нижньосироватській громаді Сумської області. Нове житло родина отримала в межах пілотного для регіону проєкту «Житловий простір», реалізованого за підтримки УВКБ ООН.

«Квартира, в якій ми облаштувалися в Сумах, на жаль, була пошкоджена під час ракетного удару. Нам запропонували поселитися у модульному будинку. Тут є все необхідне для життя, зручні умови для діток. У мене їх десятеро. Старший син, якому 19, живе й навчається окремо, а всі інші – зі мною. Дітям подобається, вже знайшли нових друзів. Біля будинку є город – будемо обробляти. Найважливіше – щоб було тихо і спокійно», – розповідає Наталія. Модульне містечко складається з 10 утеплених будинків. У кожному – кілька кімнат, кухня, санвузол, меблі, побутова техніка, електро- та водопостачання. Загалом воно розраховане на понад 60 людей.

Усі будинки вже заселені. Тут знайшли прихисток десять родин із прикордонних громад Сумщини – Юнаківської, Білопільської, Хотінської, Миропільської – а також переселенці з Донецької області.
Начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров відвідав модульне містечко, оглянув, як воно облаштоване, поспілкувався з мешканцями та керівництвом громади.
«Забезпечення житлом людей, які втратили свої домівки через російську агресію – пріоритетний напрямок, над яким Сумська ОВА працює спільно з міжнародними партнерами.

Нижньосироватська громада увійшла до пілотного проєкту, і ми бачимо його ефективність – уже 10 родин знайшли тут новий дім. Продовжуємо працювати у цьому напрямку в інших громадах Сумщини. Вдячний партнерам за співпрацю і розуміння потреб», – зазначив Олег Григоров.
Модульні містечка – це не просто тимчасове житло. Це шанс для людей, які втекли від війни, знову відчути спокій, стабільність і підтримку. Особливо це важливо для родин із дітьми, які мають зростати у безпеці – попри всі виклики, які принесла війна.
Робота над створенням нових житлових просторів на Сумщині триває. І кожен такий дім – це ще один крок до повернення впевненості в завтрашньому дні.
Джерело: “Ворскла1930“
Новину створено за матеріалами сайту “Ворскла1930” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Ворскла1930“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь