Після тяжкого поранення на війні у відновленні та психологічній реабілітації Юрія Гегача з Кушугуму важливу роль відіграє спорт. Він заохочує до занять спортом і своїх побратимів.

У мирному житті Юрій працював охоронником, будівельником, був главою родини. З початком повномасштабного вторгнення став добровольцем. У 2022-му майже рік намагався потрапити до лав ЗСУ через ТЦК і зрештою став на захист своєї країни. Хоча раніше й проходив строкову службу, нову військову підготовку пройшов у 415-му Запорізькому батальйоні, навчання тривало близько місяця. Згодом його направили в 53-ю бригаду. Свій бойовий шлях почав командиром відділення, а потім попросився у розвідку. Старший розвідник – звучить круто, однак за цим стоять надскладні завдання, постійний ризик і небезпека. Загалом доводилося виконувати різне: від мінування та розмінування до розвідки боєм. Перший бій Юрій пригадує досі: отримали наказ перевірити розташування ворога, бо аеророзвідка не фіксувала його руху. Коли виявили позиції противника, несподівано потрапили під мінометний обстріл. На щастя, розвідникам вдалося повернутися неушкодженими.

Важке поранення воїн отримав в Авдіївці. Ворог наступав, охоплював щільним кільцем, накривав пекельним вогнем. Юрій зі своєю групою тримали фланг під Тоненьким. Під час стрілецького бою, коли закінчувалися боєприпаси, разом з напарником пішли, щоб їх доставити. Раптом зовсім поруч вибухнув снаряд – уламками Юрію відірвало праву руку. Від смертельного ураження врятував автомат, який частково прийняв удар. Насправді, це його Господь зберіг! Коли спробував піднятися, відчув, що немає опорної руки. Пори шок, швидко наклав собі турнікет, доповів командуванню, що «трьохсотий» і почав рухатися. Вгорі «полювали» ворожі FPV-дрони, тож доводилося періодично прикидатися мертвим. Лише коли свої забрали на «броні», він втратив свідомість.

Переніс складні операції, довготривале лікування й реабілітацію. Але тяжкі випробування не зламали дух героя, а відкрили шлях до нової сторінки його життя.

Громадська організація «Разом.UA» (керівник Ігор Ілюшкін) у Запоріжжі стала для ветеранів справжнім братством. Тут вони отримують різноманітну підтримку, психологічну допомогу, юридичні консультації, проводять спільні заходи, займаються спортом.

Спільнота і спорт

До війни Юрій не займався спортом. Зі стрільбою з лука познайомився на Львівщині, де перебував на реабілітації. Першим тренером став Іван Дзідик. Цей вид спорту дуже сподобався ветерану. Минулого року взяв участь у змаганнях Unbroken Games 2024. А повернувшись у Запоріжжя, ініціював створення секції стрільби з лука для ветеранів. Наразі на тренування приходять 5-6 осіб, які раніше не мали справу з цим перспективним видом спорту, що розвиває концентрацію, увагу, наполегливість. Це виклик точності, гармонії між тілом і технікою.

– Для хлопців найкраща реабілітація – це сімя. А спорт – як друга родина, де завжди знайдеш підтримку, спілкування і стимул розвиватися, – зауважує Юрій. – Побратими отримують задоволення від тренувань, відкривають нові можливості для себе. Ти починаєш відчувати своє тіло, усвідомлюєш власні сили — і це дарує неймовірну мотивацію.Держава взяла курс на підтримку ветеранського спорту – цим варто скористатися. Лише у Запоріжжі пропонують безкоштовні зайняття з 24 видів адаптивного спорту, серед яких бокс, настільний теніс, футзал, ушу, баскетбол, шахи, пауерліфтинг, плавання, волейбол, стрільба з лука та ін. Не хочеш піднімати гирі – плавай. Тож закликаю колишніх військовослужбовців знайти у собі сили для того, щоб відновитись та зробити неможливе можливим. Ми беремо участь у різних змаганнях по Україні й привозимо нагороди.

Нині ветерани потребують окремого простору для тренувань. Запорізька влада вже виділила для цього приміщення, але його потрібно наповнити спортивним обладнанням.

Адаптивний спорт допомагає ветеранам повертатися до активного цивільного життя, соціалізуватися, покращити моральний стан. Це не просто тренування — це шлях до подолання фізичних і емоційних бар’єрів, до відчуття власної цінності.

Ветерани, які хочуть приєднатися до спортивних занять, можуть звертатися за телефоном: +380 097 794 89 87 — Григорій Манойлов, провідний спеціаліст Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА.

Джерело: “Промінь


Новину створено за матеріалами сайту Промінь в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту Промінь“.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь