Популізм – це лише стиль комунікації. І в цьому сенсі, який би уряд не прийшов би до влади, ми бачимо прекрасно, що в США змінилася влада, в Німеччині змінилася влада, але у підсумку – держава залишається там сама, з тими самими ризиками, викликами.
На цьому наголосив Ярослав Божко, голова Центру політичних студій “Доктрина”,27 травня в рамках експертного круглого столу “Шляхи зміцнення суспільної стійкості України: експертиза на основі цінностей”. В рамках цього заходу, котрий відбувся у Києві,провідні фахівці України констатували найактуальніші проблеми української обороноздатності.
Організаторами виступили Консервативна Платформа (спільний проєкт ГО “Фонд сприяння демократії” та Фонду Ганнса Зайделя в Україні) та Український безпековий клуб.
Під час дискусії, експерт наголосив, що до викликів, які постають перед державами, можна підійти по-різному, але всі уряди потребують якісної та фахової політики. І, навіть, якщо за неї часом не голосує виборець, все одно, вона доходить до держави, якщо це коректно сформована держава. Якщо, звісно, є взаємодія з науково-експертним середовищем, з умовним громадським сектором. А також із силами безпеки та оборони, які зараз уже самі по собі стають джерелом дуже багатьох рішень, правових рамок і перетворюються не тільки уже на силову, а й часто – на аналітичну мега-структуру, все-більше усвідомлюють, що аналітична складова їм необхідна.
Ярослав Божко переконаний, що в перспективі вплив кваліфікованих представників сил безпеки та оборони на ухвалення рішень в Україні буде зростати. І мова саме про легітимні демократичні практики. Тобто на середній управлінській ланці вперше за довгий час ці представники зможуть бути не лише виконавцями, але й людьми, які пропонують концепції бачення політики, становища в країні, виходячи з того, що вони розуміють – можливий процес відновлення бойових дій, або їх розширення, або таке й інше.
В умовах постійної воєнної загрози життєво важливо при прийнятті рішень враховувати безпекову складову та залучати людей, які компетентні у цій сфері. Саме тому експертний круглий стіл “Шляхи зміцнення суспільної стійкості України: експертиза на основі цінностей” об’єднав експертів з різних галузей, які здатні розробити єдине багатопрофільне бачення розвитку України.
Залишити відповідь