У Кушугумській громаді Запорізької області, за ініціативи селищної ради та Місцевого пожежно-рятувального підрозділу, створено унікальне добровільне формування цивільного захисту. Це — вісім звичайних мешканців селища, люди різного віку та професій, які вирішили не стояти осторонь у часи, коли країна потребує кожного.
Добровольці працюють разом із пожежниками: виїжджають на місця після обстрілів, надають першу домедичну допомогу постраждалим, евакуйовують людей з-під завалів та із небезпечних зон. Усі вони пройшли спеціальне навчання, організоване “Червоним Хрестом”, і тепер мають базові знання медицини, орієнтування в екстремальних ситуаціях та реагування на загрози.
Одна з найскладніших операцій для добровольців сталася у квітні, коли російські війська обстріляли село Малокатеринівка. Протягом трьох діб усі екстрені служби громади працювали безперервно. Серед тих, хто виїхав на місце одразу після удару, була керівниця добровольчого формування Марина Довгаль. Вона ледь вижила після другого удару дрону-камікадзе:
“Ми як медики виїхали, думали, там постраждалі. Хлопці-пожежники працювали, і стався повторний FPV. З нами ще був цивільний, він, на жаль, загинув. У мене 50% поранень, осколочні,” — розповідає Марина.
Ця історія — не просто про героїзм. Це — про звичайних людей, які стали опорою для своєї громади. Добровільне формування цивільного захисту Кушугумської громади — яскравий приклад того, як місцева ініціатива здатна змінити реальність навіть у найтемніші часи. У часи, коли щодня доводиться боротися не лише за територію, а й за людяність, Кушугумська громада доводить: справжня сила — в єдності.Categories
Джерело: “Промінь“
Новину створено за матеріалами сайту “Промінь“в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Промінь“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь