Минуло всього кілька днів, як на конкурс «Золотий зорепад» ми припинили приймати заявки, а він вже почав радувати прихильників таланту місцевих поетів, та й самих поетів особисто, піснями, створеними Штучним інтелектом на слова справжніх людей!
Нагадаємо, що «Золотий зорепад», це вам не просто конкурс, це колаборація, як нині модно казати, двох медіа-гігантів — газети «Ворскла» із Сумщини та радіо «Розділля 93 ФМ» зі Львівщини. А щоб усе виглядало ще серйозніше, маємо підтримку Міжнародного інституту регіональної преси та інформації (IRMI). Тобто все як у людей. І трохи як у роботів, бо ж штучний інтелект теж працював.
А він у нас не просто пише музику. Такий собі Моцарт з мікросхем. Він ще й співає! Ось так сидиш собі, смакуєш спілкування в гостях у Віктора Грабаря під бутерброд з салом, а штучний інтелект уже виспівує на ютуб каналі газети «Ворскла» чи на радіо «Розділля 93 ФМ» «Золотий зорепад» на слова Бориса Пасюги.
І все це — в чарівному аранжуванні пані Ірини Тельки (точніше, в аранжуванні чарівної пані Ірини Тельки), очільниці львівського радіо і енерджайзера всього «зорепадного» дійства.
Якщо ви подумали, що штучний інтелект усе робить сам, то не все так просто. Пані Ірина, кажуть, може «сидіти» над однією піснею цілий день, а як попадеться «особливо поетичний» текст — то й кілька. Бо не кожен вірш піддається музичній трансформації. Хоч ШІ й розумний, а поетичної інтуїції та музичного чуття йому ще вистачає.
За озвучкою поезій авторів з Охтирщини — редакторка радіо «Розділля 93 ФМ» зі Львівщини Ірина Телька
До речі, на сьогодні в конкурсі «Золотий зорепад» встигли вже прозвучати пісні на вірші Тетяни Надточій, Бориса Пасюги і, зовсім недавно — на слова чорнобильця Володимира Гаманова, в день пам’яті подвигу героїв-чорнобильців. Отак поезія й пісня сплітаються з історією і щирими людськими долями.
А тим часом до нас надійшло понад 70 (а може й більше) віршів.
Не всі, правда, вийде покласти на музику — бо хтось дуже любить 17-складові рядки, хтось римує «галка» з «палка», хтось взагалі не римує, а хтось полюбляє і японський стиль хокку. Але за творчість — повага кожному поету.
Поки ШІ пише наступні музичні шедеври, пропонуємо вам насолодитися новим спільним доробком людини та штучного інтелекту «Слобідським сном» на слова Бориса Пасюги (ага, знову він!).
Слухайте пісню за наданим QR-кодом.
А ще радимо підписатися на наш ютуб-канал.
Бо, як казав майстер художнього слова, знавець рослин, колега-журналіст Михайло Обідець: «Щоб щось росло — треба поливати. А щоб пісні народжувались — треба підтримувати». Отож — тисніть ті дзвіночки, лайки, репости й не забувайте творити нові вірші.
Може, саме ваш текст наступного разу заспіває ШІ, а може, й живий артист. Бо хто зна, куди нас занесе цей зорепад зі штучним інтелектом та талановитими поетами.
Тож, дорогі поети з усієї Охтирщини! Якщо конкурс «Золотий зорепад» матиме продовження (а ми дуже на це сподіваємось!), не гайте часу — долучайтеся до цієї унікальної творчої пригоди!
Це не лише шанс почути свої вірші у вигляді пісень, а й можливість стати частиною справжнього поетичного кола, що поєднує Сумщину і Львівщину.
Попереду — онлайн-зустрічі з поетами зі Львівщини, щирі розмови про творчість, поетичні читання, нові знайомства і, звісно ж, віртуальна спільна львівська кава. Для львів’ян вона буде у студії радіо «Розділля 93 ФМ», а наші автори смакуватимуть її у бібліотеці чи в центрі культури (як вирішимо) під час Zoom-зустрічі. Але враження, як і поезія, будуть абсолютно реальні.
Долучайтесь — і нехай ваша муза засяє в наступному «Золотому зорепаді»!
Джерело: “Ворскла1930“
Новину створено за матеріалами сайту “Ворскла1930” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Ворскла1930“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь