У Шосткинському ЕкоЦентрі Сергія Корнієнка розквітло незвичайне дерево, яке привертає увагу своєю екзотичною красою – Церцис європейський. Ця рослина з’явилася тут близько 25 років тому, завдяки проєкту «Рідкісні та малопоширені дерева і кущі до парків і скверів міста». Її ще називають «Іудове дерево». Чому так – знають журналісти ШосткаNews.City.

Пані Олена спеціально завітала до ЕкоЦентру Сергія Корнієнка, аби помилуватися цвітінням незвичайного дерева, яке росте на території закладу. Говорить, що квітки церциса європейського – не менш гарні, ніж у сакури або магнолії. “У той час, як багато хто захоплюється магноліями та сакурами, церцис європейський є справжньою рідкістю, яку нечасто можна зустріти. Тож, я прийшла сюди помилуватися ним, доторкнутися його, відчути його запах. Так я відпочиваю душею”, – зізнається жінка.

Автор: Світлана Ковальчук

Церцис європейський – рідкісне для наших широт дерево, адже його батьківщина – це Азія, де панує тепліший клімат. У Шостці ця екзотична рослина опинилася 25 років тому – завдяки проєкту Сергія Корнієнка «Рідкісні та малопоширені дерева і кущі до парків і скверів міста». “Саджанець цієї рослини Сергій Корнієнко привіз з Київського Національного ботанічного саду імені О.В. Фоміна“, – розповідає керівниця гуртка ЕкоЦентру С.Корнієнка Наталія Сакунова.

На початку свого життя в нових умовах церцис європейський потребував особливого догляду, оскільки важко переносив місцеві погодні умови – зокрема, морози та заморозки

Автор: Світлана Ковальчук

Цвітіння цього дерева – справжня подія. Ніжно-рожеві квіти вкривають гілки протягом місяця, а іноді й довше – залежно від температури повітря. У теплішу погоду цвітіння минає швидше, а прохолодні дні продовжують цей чарівний період. “Запрошую всіх охочих насолодитися красою квітучого церциса європейського. За прогнозами, помилуватися цим дивом природи можна буде ще близько тижня. Це чудова нагода побачити рідкісну рослину та отримати естетичне задоволення від її неповторного цвітіння”, – підкреслює працівниця ЕкоЦентру.

Церцис європейський має ще одну назву – «Іудове дерево». Щодо її походження існує дві версії

Перша стверджує, що церцис був одним з найбільш поширених дерев в стародавній Іудеї, звідси і назва — «Іуди». Інше тлумачення сходить до біблійних часів. “За біблійними переказами, саме на такому дереві повісився Іуда після того, як зрадив Ісуса Христа. Тому цю рослину називають ще й “Іудовим деревом”, – зазначає Наталія Сакунова.

Автор: Світлана Ковальчук

Попри свою екзотичність, церцис європейський добре прижився на шосткинській землі і навіть почав розмножуватися самосівом. Як з’ясувалося, він добре переносить посуху, але віддає перевагу місцям, захищеним від протягів. “Протяги можуть викликати у рослини дискомфорт. А від весняних заморозків може постраждати навіть доросле дерево, як це трапилося з церцесем цього року. Хоча відсоток приживлюваності насіння після стратифікації становить близько 20%, нові маленькі деревця вже радують око”, – розповідає пані Наталія.

Цікаво, що квіти цієї церциса – їстівні. Вони мають солодкувато-кислий смак і можуть використовуватися для прикрашання страв та додавання до салатів. Особливо популярно це в Греції та Туреччині

За сприятливих умов, середня тривалість життя цієї екзотичної рослини становить 50-75 років. Скільки ще проживе шосткинське «Іудове дерево», спрогнозувати складно, говорить керівниця гуртка.

Окрім церциса європейського, на території закладу зростають і інші рідкісні представники флори. Це гінкго білоба, катальпа та магнолія. Вони з’явилися тут, завдяки ентузіазму колишнього керівника Сергія Корнієнка і тепер є гордістю та окрасою не тільки ЕкоЦентру, а усього міста.

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Джерело: “ШосткаNews.City


Новину створено за матеріалами сайту ШосткаNews.City” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту ШосткаNews.City”.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь