В Інклюзивному освітньому Хабі “Черкащани” в Умані відкрили секцію “Хокею на траві” у п’ятницю, 2 травня. Стадіон для тренувань розміщений у селі Городецьке. Під час урочистого відкриття діти з особливими освітніми потребами разом із батьками взяли участь у тренуванні.

Відкриття секції “Хокею на траві” організоване за участі громадської організації “Черкащани Уманщини”, спортивного клубу “Базис” та Федерації парахокею України. У заході взяли участь голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, депутат Черкаської обласної ради, президент СК “Базис”, меценат та співзасновник Інклюзивного освітнього хабу “Черкащани” Володимир Осадчий, депутат Черкаської обласної ради, меценат та співзасновник Інклюзивного освітнього хабу “Черкащани” Володимир Куліков, а також інші депутати обласної ради, представники органів влади громад Жашкова, Маньківки, Монастирища, Калинополя, президент Федерації парахокею, батьки та їхні діти.

Захід відвідали представники з різних громад Черкащини

Окремий підрозділ Федерації парахокею України в Черкаській області створили нещодавно. Його очолив Петро Шаповал, голова ГО “Черкащани Уманщини” та співзасновник Інклюзивного освітнього хабу “Черкащани”. На базі цієї ініціативи підписали тристоронній меморандум про співпрацю між ГО “Черкащани Уманщини”, СК “Базис” і Федерацією парахокею.

– Відкриття цієї секції – це спільна перемога багатьох сердець і рук. Ідея, що зародилася в розмовах, перетворилася на реальний майданчик для зростання. Для дітей з особливими освітніми потребами – це можливість відчути себе частиною команди, перемагати не тільки у грі, а й у повсякденному житті. Особливо цінно, що наші ініціативи об’єднали людей з різних сфер: депутатів, меценатів, спортивних активістів, громадських діячів і самих батьків, – наголосив голова ГО “Черкащани Уманщини” Петро Шаповал.

Петро Шаповал став керівником відокремленого підрозділу Федерації парахокею України в Черкаській області

Президент Федерації парахокею передає свідоцтво про реєстрацію

На відкритті секції “Хокею на траві” вручили свідоцтво про реєстрацію відокремленого підрозділу Федерації парахокею України в Черкаській області, а також стратегію розвитку.

– Насправді ми починаємо нову справу, новий вид спорту, який об’єднає дітей, ветеранів. Ми зробимо все, щоб це стало насправді вражаючою подією. Я дуже вдячний за небайдужість місцевих до нашого починання. Центр парахокею в Черкаській області – це Уманщина, звідси все починається, тут воно продовжуватиметься і розвиватиметься по всій області, – зазначив президент ГО “Федерація парахокею України” Олексій Полевий.

Діти з особливими освітніми потребами тренуються грати у хокей на траві

Оксана Гнатюк – директорка Інклюзивного освітнього хабу “Черкащани”. У просторі проводять різноманітні заняття для дітей з інвалідністю, а також організовують виїзди. Нещодавно на базі хабу започаткували секцію “Хокею на траві”. Оксана разом із чоловіком приводить на тренування свого дванадцятирічного сина з аутизмом. Так родина хоче показати, як діти з інвалідністю можуть розвиватися та займатися спортом.

– Ми разом із татом всюди намагаємося ходити, тому що дуже багато родин розпадається. І зараз, до речі, сюди на хокей стали ходити наші тати. Вечорами близько п’яти родин приїжджає: батько, мама і дитина. У нас саме у хабі акцент не лише на корекційні заняття, а й родинні зв’язки, – зауважила Оксана Гнатюк.

Оксана Гнатюк з чоловіком та сином

Десятирічний Михайло Кисельов разом із мамою Софією намагаються ключкою закотити м’яч у ворота. Для хлопця це друге тренування у секції «Хокею на траві». До Городецького на заняття родина приїжджає з Умані. Михайло має ментальне порушення. Софія каже, що її син нещодавно почав ходити, адже були періоди, коли хлопець місяцями не вставав на ноги.

– У Михайла декілька діагнозів. Він пробує себе в хокеї на траві й не тільки. На першому тренуванні разом із сином був тато. Сказав, що складно. Ми надіємося, що у нас все вийде. Ті, хто це організував, великі люди з великим серцем, – зазначила Софія Кримовська-Кисельова.

Михайло разом із мамою тренуються

В Умані у майбутньому хочуть розширити секцію та залучити до тренувань військових, які мають травми опорно-рухового апарату внаслідок поранень. На відкритті вони вже спробували свої сили у парахокеї та зробили декілька пробних кидків один одному.

– Дуже правильно, що ми не замикаємося наодинці самі в собі з нашими проблемами, те, що будемо бачитися з побратимами з інвалідністю, які пройшли пекло війни. Відновлення нашого бойового духу і фізичного стану – це є оздоровлення нації і психологічне, і фізичне. І тільки так ми наближаємо нашу перемогу, – зазначив заступник директора БФ “За волю та майбутнє України”, голова Уманського районного осередку фонду та військовий Тарас Піскорський.

Військові грають у парахокей

Від ГО “Черкащани Уманщини” присутнім на заході військовим подарували ключки та м’ячі, аби вони мали змогу потренуватися вдома.

Джерело: “18000


Новину створено за матеріалами сайту 18000в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту 18000“.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь