Здатність країни перемагати у війні передбачає достатній рівень соціальної згуртованості та психологічної стійкості, який в українців, поки що відповідає некритичному рівню.
В історії достатньо прикладів, як менші та слабші за ресурсним, територіальним чи демографічним потенціалом країни, перемагали значно більших та масштабніших противників. Рівень суспільної стійкості є показником того, чи здатна нація вистояти, перемогти. Або принаймні дати відсіч, щоб відбити бажання потенційного агресора продовжувати війну.
29 квітня 2025 року в межах Демократичного тижня Карпатського моря відбулася панельна дискусія на тему «Поточний стан соціальної згуртованості в Україні. Довіра, економіка, соціальні настрої», організована ГО “Фонд сприяння демократії” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Експерти InfoLight.UA дослідили та представили рівень довіри до інституцій та міжособистісної підтримки українців на четвертому році повномасштабної війни.

Спікерами панелі, на якій презентували дослідження “Як впливають мобілізаційна політика, економічна втома та інформаційні загрози на згуртованість суспільства?” виступили:
Юрій Гончаренко — керівник проєктів ГО “Фонд сприяння демократії”, засновник InfoLight.UA.
Олексій Івашин — ветеран, керівник ГО “Ветерани оборони“.
Валерій Майданюк, PhD — керівник Інформаційного центру “Міжмор’я”.
Представляючи результати унікального дослідження психологічної стійкості, довіри та соціальної згуртованості українців у 2025 році, експерти InfoLight.UA відзначили, що здатність країни перемагати залежить від рівня соціальної згуртованості та психологічної стійкості нації.

За результатами дослідження, рівень тривожності українського суспільства становить 5,8 за 10-бальною шкалою, що є достатньо некритичним, не катастрофічним показником й відповідає рівню тривоги у суспільствах, котрі живуть у стані війни.
Загальний рівень соціальної згуртованості – 51,8 зі 100 можливих – також близький рівень до суспільств у стані війни чи у стані її загрози. Результати дослідження показують, що українське суспільство зберігає базову єдність, незважаючи на суттєві випробування.
Українське суспільство у своїй більшості залишається стійким, але країна потребує правильної інформаційної політики та реформ у сфері оборони, заради підвищення, чи хоча б збереження рівня згуртованості та стійкості, що є гарантією виживання української нації в ХХІ столітті.
Поточний стан соціальної згуртованості в Україні | Панельна дискусія | 29.04.2025, Трускавець
Залишити відповідь