Серед оборонних відомств Головне управління розвідки (ГУР) – посідає ключові позиції в рейтингу довіри українців.
Найвищим рівнем довіри українців користується ЗСУ, волонтери та тероборона – як підрозділ ЗСУ. Натомість серед конкретних відомств сил безпеки та оборони України – на першому місці – ГУР.
Про це повідомив керівник проєктів ГО “Фонд сприяння демократії”, засновник InfoLight.UA Юрій Гончаренко, представляючи результати унікального дослідження психологічної стійкості, довіри та соціальної згуртованості українців у 2025 році.
29 квітня 2025 року в межах Демократичного тижня Карпатського моря відбулася панельна дискусія на тему «Поточний стан соціальної згуртованості в Україні. Довіра, економіка, соціальні настрої», організована ГО “Фонд сприяння демократії” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Експерти InfoLight.UA дослідили та представили рівень довіри до інституцій та міжособистісної підтримки українців на четвертому році повномасштабної війни. За дослідженнями фахівців, ГУР здобула високий результат визнання українців.

Дослідження «Поточний стан соціальної згуртованості в Україні. Довіра, економіка, соціальні настрої»
Місце ГУР в рейтингу довіри виглядає цілком закономірним, адже боротьба з російською агресією перетворила українську розвідку на одну з найпотужніших структур, котра виконує надскладні завдання, про які ще десятиліття тому українці навіть не мріяли.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України, котре до 2014 року нараховувало менше 5000 співробітників, після російського вторгнення перетворилося на справжній український моссад, який кошмарить росіян від Далекого Сходу до Африки.
На Росії вкоренився страх перед українськими спецслужбами, які можуть дістати і в Москві, і в Петербурзі, а вибухи бомб на залізниці Байкало-Амурської магістралі у Бурятії засвідчують, що в Росії немає місця, де можна заховатися від української помсти. Українська розвідка перетворюється на одну з найсильніших шпигунсько-диверсійних спецслужб і вже не один російський військовий злочинець втратив сон і боязко оглядається, чекаючи неминучої помсти українців.
Потужні відплатні удари ГУР вглиб російської території, низка успішних ліквідацій ворожих очільників піднімають моральний дух українців та демонструють неминучість відповідальності за російські воєнні злочини вже зараз, а не колись у Гаазі.
Серед нещодавніх результатів – 2 травня 2025 року вперше у світі воїнами ГУР знищено ударом з морського дрона Magura ворожий бойовий літак Су-30, котрий незграбно намагався атакувати український безпілотний катер.
Ліквідацію ворожого металобрухту, котрий без дозволу української держави літав під Новоросійськом, здійснили воїни спецпідрозділу ГУР МО України Group 13 ракетою безпілотної морської платформи Magura. Як наслідок, літак вартістю 50 мільйонів доларів спалахнув у повітрі та впав у море.
А минулого року 31 грудня 2024 року завдяки ракетному морському дрону Magura V5 спецпризначенці ГУР МО України вперше у світі знищили повітряну ціль ― два російські гелікоптери Мі-8.
Не дивно, що такі вражаючі професійні досягнення українських розвідників, гідно оцінені українцями в рейтингу народної довіри.
Довідка. 29 квітня 2025 року у місті Трускавець, у межах Демократичного тижня Карпатського моря, відбулася панельна дискусія «Поточний стан соціальної згуртованості в Україні. Довіра, економіка, соціальні настрої». Дискусія була організована громадською організацією «Фонд сприяння демократії» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В її межах були представлені результати всеукраїнського дослідження, яке спільно провели ГО Фонд сприяння демократії, Український безпековий клуб, Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA та соціологічна компанія Active Group.
Метою дослідження було отримати розуміння того, як українці переживають тривалий стрес війни, які чинники допомагають зберігати єдність і психологічну витривалість, а які — навпаки, роз’єднують суспільство. У фокусі були питання міжособистісної та інституційної довіри, ставлення до мобілізації, економічні настрої, інформаційна безпека та здатність громадян адаптуватися до кризи. Завданням було не тільки отримати аналітичну картину соціальних настроїв, а й сформувати практичні рекомендації — для державної політики, громадських організацій, волонтерських ініціатив і релігійних громад, які сьогодні відіграють ключову роль у збереженні єдності українського суспільства.
Опитування охоплювало понад 80 питань, поділених на сім тематичних блоків, зокрема: психологічна стійкість (Resilience Index), соціальна згуртованість (Cohesion Index), економічна впевненість, інформаційна стійкість, ставлення до оборони та мобілізаційної політики. Дані збиралися у дві хвилі — перша відбулася 4–6 квітня 2025 року (1024 анкети), друга тривала з 17 по 26 квітня (450 анкет).
Залишити відповідь