Починаючи з 2018 року, в Україні прикордонники мають своє свято — 30 квітня. В лавах Луганського прикордонного загону боронить Україну вже понад півтора роки журналіст Кавун.City Ілля Контішев. Ми вирішили розповісти вам трошки більше про Ілька, якого дуже любимо, цінуємо, підтримуємо і чекаємо з Перемогою.

До лав Сил оборони України Ілля Контішев долучився у грудні 2023 року. Ми продовжуємо лишатись на зв’язку, завжди за потреби допомагаємо Ількові та його підрозділу, а також завжди чекаємо.

Ми не будемо розповідати всю біографію Ілька, але декілька точно цікавих фактів розповімо.

Ілля — відданий спортивний фанат

Наша редакція загалом дуже любить і цінує спорт, але Ілля Контішев — особливо відданий фанат, зокрема футболу та хокею. Він чудово знається як на цих видах спорту в цілому, так і на херсонських реаліях зокрема. До того, як долучитись до лав Сил оборони України, Ілля Контішев писав чудові спортивні огляди матчів херсонських футболістів та хокеїстів, а нині — регулярно читає огляди і раптом щось не так, коригує. Загалом Ілля точно був би крутим спортивним оглядачем. У Кавун.City він це своє захоплення чудово реалізовував.

Ілля — прихильник творчості Кузьми Скрябіна

Майже всі наші матеріали про Кузьму Скрябіна на Кавун.City писав Ілля. Він — відданий фанат музиканта, чудово знається на його творчості. Більше того, цей матеріал приміром Ілля писав із шаленими ризиками, адже Херсон тоді перебував в окупації. Матеріал навіть не підписаний іменем Іллі — тоді ми більшість матеріалів не підписували, а писали від редакції, бо це було відносно безпечніше.

В цілому, якщо нам щось потрібно дізнатись про Кузьму Скрябіна, то ми запитуємо у Іллі. А день народження і роковини смерті Кузьми ми добре пам’ятаємо і шануємо.

Ілля рятував нас під час окупації

Іллі під час окупації Херсона вдалось виїхати першим з нашої редакції за межі Херсона. Відтак, коли рівно три роки тому (дивовижно, це теж було 30 квітня) у Херсоні пропав зв’язок і його не було 4 дні, Ілля швидко зрозумів, що ніхто з нас писати не може і писав за всю редакцію. Навіть спілкувався в соцмережах у стилі (!) своїх колег. Це було щось неймовірне, адже якщо б росіяни дізнались, що Кавун.City чотири дні мовчав (а ми до того і після того не пропускали жодного дня і працювали в окупації), то одразу зрозуміли би причину та активніше нас шукали. Отже, Ілля нас фактично рятував.

Загалом рятувати один одного характерно для нашої редакції. До речі, чимало викривальних матеріалів про колаборантів/зрадників у нас також — авторства Іллі. Він писав про нечисть навіть у страшному 2022 році.

Ілля — справжній фанат історії

Ілля — неймовірний фанат історії, причому як України, так і світової. Тому чимало історичних матеріалів у нас також авторства Іллі. Він вміє дуже круто працювати з інформацією, обробляти її, знаходити найцікавіше і подавати так, що вам смакує. Декомунізація та деколонізація — це те, про що Ілля писав ще до того, як це стало мейнстрімом.

Завдяки Іллі, на Кавун.City з’являлись історичні статті не лише про Херсонщину і Крим, а й такі, що стосуються світової історії, зокрема історії кіно.

Ілля — перекладач із давньоісландської

Так-так, це правда. Ілля — справжній фанат історії Скандинавії і навіть перекладає з давньоскандинавських мов. Взагалі Ілля досліджує давньоскандинавську історію та міфологію. Зокрема Ілля працював над своєю частиною перекладу «Саґи про Еґіля, сина Скалла-Ґріма». «Сага про Еґіля сина Скалла-Ґріма (Лисого Ґріма)» – одна з найвідоміших родових ісландських саг. Згідно з канонами жанру сага оповідає про життя чотирьох поколінь норвезьких та ісландських поселян (бондів), приблизно від 860-х до 1000 року. В центрі уваги – постать самого Еґіля: хороброго вікінга і видатного скальда, мандрівника і представника першого покоління народжених в Ісландії.

Незабаром книга має вийти і ви про це обов’язково дізнаєтесь саме від нас. А любов Іллі до Скандинавії настільки велика, що у нього навіть позивний Скальд — саме через захоплення давньоскандинавською культурою. Давайте ми ще додамо, що у чинного Короля Швеції Карла Густава саме 30 квітня — день народження.

Обкладинка книги, частину якої перекладав Ілля Контішев (ліворуч)

Фото: Видавництво Жупанського

Автор: Видавництво Жупанського

Правда, Ілля у нас крутий? А як смачно він готує! Навіть у війську долучився до приготування борщу у Польщі дистанційно, ще й написав для нас про це.

Ми допомагаємо Іллі разом із нашими колегами та підписниками. Зокрема збираємо на Мавік та техніку для нашого редакційного Воїна. Загалом ціна питання — понад 300 тисяч, але для початку хочемо зібрати хоча б 124 тисячі (саме стільки коштує дрон, а ще понад 230 тисяч потрібно на техніку для роботи в умовах війни). Якщо у вас є можливість і бажання допомогти, ми будемо дуже раді. Реквізити — нижче. А ще ми розігруємо книжки на користь наших Воїнів, зокрема Іллі. Тому спостерігайте за сторінкою головної редакторки видання Євгенії Вірлич у Фейсбук — розіграші саме там. Всіх прикордонників — зі святом! Перемоги нам і дякуємо за те, що можемо говорити про правильні кордони України, доки ви їх повертаєте!

На Мавік для Іллі

На Мавік для журналіста Кавун City Іллі Контішева, який наразі в лавах Сил оборони України.

🎯Ціль: 124 000.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/ALopZUx2r8

💳Номер картки банки
5375 4112 1484 7860

Ну і куди ж без фото із кицею

Ілля Контішев тримає кицю і нашу менталочку

Фото: Євгенія Вірлич

Автор: Євгенія Вірлич

Джерело: “Кавун.City


Новину створено за матеріалами сайту Кавун.Cityв межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту Кавун.City

.Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь