У березні 2025 року підозру у вчиненні колабораційної діяльності повідомили херсонцю Володимиру Некроткову. Це — батько іншої херсонської зрадниці Олени Шелестенко (раніше — Некроткової), яка вже має відповідний вирок, як і її чоловік Геннадій Шелестенко. Кавун.City розповідає більше.
У документі українських правоохоронців йдеться про те, що Володимира Некроткова, жителя Херсона 1953 року народження, підозрюють у сприянні проведенню незаконного «референдуму» на тимчасово окупованій території Херсонської області у вересні 2022 року.
Підозра Володимиру Некроткову
Фото: Сайт Офісу Генпрокурора України
Автор: Офіс Генпрокурора України
У чому підозрюють Володимира Некроткова:
- У липні 2022 року окупаційна влада створила так звану «виборчу комісію Херсонської області» для підготовки незаконного референдуму щодо приєднання Херсонщини до рф.
- У вересні того ж року росіяни разом із поплічниками створили дільничну виборчу комісію №302, яка діяла у школі №32 на вул. Перекопській, 165 у Херсоні.
- Некротков Володимир Романович був призначений «представником» цієї дільниці (ДВК №302). За даними правоохоронців, З 23 по 27 вересня 2022 року він:
- Видавав бюлетені для голосування,
- Залучав мешканців міста до участі у псевдоголосуванні,
- Допомагав з організацією місць проведення «референдуму»,
- Розповсюджував агітаційні матеріали на підтримку виходу Херсонщини зі складу України.
27 вересня 2022 року «виборча комісія» оголосила, що понад 87% учасників голосування «висловилися за входження Херсонської області до складу росії». Некроткову Володимиру Романовичу повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення — колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України) — участі в організації та проведенні незаконного референдуму на окупованій території у складі групи осіб.
Щодо Некроткова проводять спеціальне досудове розслідування, бо він перебуває на окупованій території.
Документ правоохоронців
Фото: Офіс Генпрокурора України
Автор: Офіс Генпрокурора України
Донька Некроткова — Олена Шелестенко — активно просувала ідеї «русского мира» разом із чоловіком Геннадієм Шелестенком. Позиціонуючи себе то росіянкою, то «княжною» (це не просто псевдонім — Шелестенко реально розповідала про свої «княжі» корені), Некроткова-Шелестенко ще й випускала поетичні збірки, причому як російською, так і українською. Фінансували це здебільшого Володимир Сальдо та Дмитро Больбот, які нині також співпрацюють з росіянами. Зрештою, вся ця компанія має відповідні підозри в Україні, а деякі — навіть вироки.
Нині Олена та Геннадій Шелестенко разом із батьками Олени перебувають то в окупованій частині Херсонщини, то в Росії. Щоправда, в Росії їм не дуже щастить: поїхавши за легкими, як вони розповідали, сертифікатами на житло, отримали негативне ставлення до себе самих росіян та нині повернулись в окуповану частину Херсонщини і там беруть участь у пропагандистських заходах.
А починалась участь Шелестенок в російській пропаганді доволі яскраво для них: Олена стала першою «журналісткою» з Херсона, яка вступила до союзу журналістів Росії та очолила навіть союз письменників в окупованій Херсонщині. Але згодом виявилось, що бонусів за це росіяни не дають. Нині ж підозри отримують і інші члени родини Некроткових.
Шелестенко вступає в російський союз журналістів у 2022 році
Фото: Окупаційне джерело
Автор: Окупаційне джерело
Джерело: “Кавун.City“
Новину створено за матеріалами сайту “Кавун.City” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Кавун.City“.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь