Настала пора цвітіння. У ЕкоЦентрі Сергія Корнієнка серед розмаїття квітучої краси є «ошатна пані» – магнолія, яка минулого тижня розпустила свої ніжні білі пелюстки. Помилуватися уквітчаним деревом та сфотографуватися біля нього можуть усі охочі. Варто поквапитися, тому що через кілька днів магнолія відцвіте. Журналісти ШосткаNews.City встигли зафільмувати екзотичні квіти та дізнатися цікаві факти про шосткинську магнолію.

На території ЕкоЦентру Сергія Корнієнка, розквітла справжня перлина закладу – магнолія кобус. Цьогоріч вона розспустила свої пелюстки пізніше, ніж торік – 17 квітня, зазначає керівниця гуртка садівництва, завідуюча відділом ботаніки Світлана Бадрак.

Магнолія кобус росте в ЕкоЦентрі вже понад 13 років – її посадив тодішній директор закладу, Сергій Володимирович Корнієнко. Таким чином він залишив після себе чудову згадку

Автор: Світлана Ковальчук

Прикметно, що це єдина квітуча магнолія у Шостці. На відміну від південних і західних регіонів України, її адаптація до суворого клімату Сумщини проходить складно. За словами пані Світлани, перші 5 років життя дерево потрібно утеплювати взимку. Тільки так його можна врятувати від морозів.

На території нашого закладу росте ще одна магнолія: її ми висадили після смерті Сергія Корнієнка. Поки вона повільно зростає, адже потребує ретельного догляду

Автор: Світлана Ковальчук

Як розповідає Світлана Бадрак, магнолії – найдавніші квітучі рослини, оскільки з’явилися на Землі приблизно 140 млн років тому – ще у крейдяний період. Назване дерево іменем французького ботаніка П’єра Маньоля і має на сьогоднішній день понад 200 видів. “Квіти магнолії вражають своїми розмірами, красою та приємним ароматом. Цікаво, що температура всередині квітки може бути вдвічі вищою за зовнішню температуру рослини”, – зазначає працівниця ЕкоЦентру.

Автор: Світлана Ковальчук

І ще один дивовижний факт про магнолії повідала нам пані Світлана: оскільки ці рослини з’явилися на Землі задовго до бджіл, то запилювалися вони звичайними жуками.

Ввечері квіти магнолії закриваються, і внутрішні пелюстки так щільно змикаються, що жучки, які не встигли вилетіти, залишаються всередині на ніч

Автор: Світлана Ковальчук

Світлана Бадрак запрошує мешканців та гостей міста помилуватися красою місцевої магнолії, але нагадує, що період цвітіння цієї рослини дуже короткий. Вже зараз можна помітити, як її пелюстки починають опадати. Тож, аби зробити колоритне фото на пам’ять, варто поквапитися.

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Джерело: ШосткаNews.City


Новину створено за матеріалами сайту ШосткаNews.Cityв межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту ШосткаNews.City”.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь