На Центральному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» — мистецький символ спротиву, виготовлений із букв зруйнованого вітального знака села Любимівка на Херсонщині. Про це повідомляє Укрзалізниця.

Нову мистецьку інсталяцію презентували Укрзалізниця спільно з PinchukArtCentre. Автор — відомий український художник Олексій Сай. Скульптура складається з букв, які залишились від вітального знака селища Любимівка. Знак, який колись був символом громадянської ідентичності, був сильно пошкоджений російською артилерією та ближнім боєм. Село українська армія звільнила вже восени 2022 року — 3 жовтня. Зауважимо, це Любимівка Бериславського району. Любимівка Каховського району — досі в окупації.

Скульптура формує слово «Воля», яке втілює одразу два сенси — «свобода» та «волевиявлення».

Раніше ця робота експонувалась виключно для міжнародної аудиторії — у Давосі та інших подіях, де українське мистецтво говорило мовою спротиву. Тепер побачити «Волю» може кожен — вона розташована на другому поверсі Центрального вокзалу Києва, біля ескалатора.

Відкриття інсталяції

Фото: Укрзалізниця

Автор: Укрзалізниця

Опис інсталяції

Фото: Укрзалізниця

Автор: Укрзалізниця

«Інсталяція Олексія Сая «Воля» — про незламність української душі та залізний характер, близький кожному залізничнику. Це вже наш другий спільний проєкт із PinchukArtCentre цього року, і попереду ще багато захопливих колаборацій», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.

«Ми раді вже вдруге співпрацювати з Укрзалізницею, представляючи широкій українській аудиторії роботи, що були спеціально створені PinchukArtCentre для підтримки України на міжнародній арені, зокрема, під час таких подій як Всесвітній економічний форум у Давосі. Представлена робота Олексія Сая на центральному вокзалі Києва є своєрідним монументом для всіх українців, свідченням їхнього глибокого розуміння того, що свобода і воля нерозривно пов’язані між собою», — сказав артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф.

Візуально інсталяція відсилає до культової скульптури «LOVE» Роберта Індіани, але її український сенс — глибший і болісніший. «Воля» стала не лише мистецтвом, а свідченням нашої боротьби, нашого болю і нашої надії.

Олексій Сай зі скульптурою

Фото: Укрзалізниця

Автор: Укрзалізниця

Джерело: “Кавун.City”


Новину створено за матеріалами сайту “Кавун.City” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Кавун.City”.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь