На вулицях Шостки час від часу лунають чарівні звуки скрипки. Перехожі зупиняються, заворожені мелодіями. За інструментом – молодий та талановитий Дмитро Гагін.

Дмитро родом із сусіднього Глухова. Він – студент-першокурсник Київської муніципальної академії музики імені Глієра. До цього закінчив коледж мистецтв у Сумах, а ще навчався рік у шосткинській музичній школі та до того – у рідному Глухові. Саме там, у 16 років, він уперше став грати для перехожих. Хлопець зізнається, що страху не було, адже до цього він уже мав досвід виступів перед земляками.

Згодом, досягнувши 18-річного віку, Дмитро вирішив розширити свою “концертну географію” й почав грати в інших містах Сумщини та Чернігівщини: Путивлі, Новгороді-Сіверському та Кролевці. Він склав чіткий розклад, визначивши для кожного міста свій день тижня. Середа стала днем зустрічі зі слухачами в Шостці.

Автор: ШосткаNews.Сity

Сам Дмитро зазначає, що серед його однокурсників з академії Глієра він єдиний, хто практикує вуличну гру на скрипці. Форма навчання в нього наразі змішана, тож хлопець переважно вчиться дистанційно.

“Це дуже корисна практика – грати на людях, на вулиці. Концерти припинилися під час коронавірусу, а потім почалася повномасштабна війна. А такі спонтанні концерти просто неба – це практика для мене. І це дуже подобається людям, бо зараз, якщо концерти й є, то невеликі, і люди про них не знають з міркувань безпеки. Тому це корисна практика, це людям дуже подобається. Ось і мені дуже подобається. Це такий взаємообмін енергією, тому я й граю”, – розповідає скрипаль.

Відео на сторінці ШосткаNews.City у Facebook, на якому Дмитро виконує “Чорнобривці”, сколихнули хвилю теплих відгуків серед містян. Зачаровані проникливою мелодією, шосткинці щиро просять музиканта й надалі дарувати їм свої вуличні концерти.

Репертуар у Дмитра різноманітний: багато української та зарубіжної музики. Цього року він додав кілька французьких пісень.

Дмитро відчуває підтримку від слухачів не лише емоційно, а й фінансово.

“Звісно, підтримують – якщо людям подобається, вони дякують і так. Особливо зворушливими є зустрічі з військовими. Коли граю українські мелодії, часто підходять бійці, дякують. Кажуть, що це дуже на часі, підтримує бойовий дух”, – розповідає музикант.

На запитання, чи пишаються ним батьки, відповідає: “Так, у мене є мати. Вона дуже пишається, завжди мене підтримувала і в дитинстві, і зараз”.

Музика Дмитра Гагіна на вулицях Шостки – це більше, ніж просто мелодії. Це щирий діалог з людьми, підтримка у складний час та прояв молодого таланту, який прагне ділитися своєю творчістю.

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Джерело: ШосткаNews.City


Новину створено за матеріалами сайту “ШосткаNews.City” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “ШосткаNews.City”.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь