Великдень – одне з найочікуваніших та найколоритніших весняних свят, а писанка є його невід’ємним символом. Для вихованців народного фольклорного ансамблю «Любисток» відбулася особлива подія – майстер-клас з писанкарства, який провели учениці гуртка з “Писанкарста” ЕкоЦентру ім. Сергія Корнієнка разом з відомою майстринею і крівницею гуртка Раїсою Левдик. Цей захід став чудовою нагодою для юних талантів поринути у глибини давніх традицій, розкрити свої творчі здібності та створити власний унікальний оберіг.
Майстер-клас розпочався з розповіді про багатовікову історію писанкарства, його глибоке символічне значення та особливості традицій в Україні. Керівниця народного ансамблю «Любисток» Тетяна Стегайло підкреслила важливість збереження та передачі цих знань молодому поколінню, особливо зважаючи на часи, коли радянська влада намагалася викорінити ці духовні надбання.
Керівниця гуртка Екоцентру ім. Сергія Корнієнка «Писанкарство» Раїса Левдик разом зі своїми талановитими вихованцями продемонстрували справжнє диво – перетворення звичайного курячого яйця на витвір народного мистецтва. Діти представили міні-виставку своїх робіт, які вже встигли здобути визнання на Всеукраїнських конкурсах. Пані Раїса ділилася цікавими історіями про писанки, розкривала значення різноманітних символів та орнаментів.
Щоб створити писанку, як розповіла майстриня, необхідно мати писачок, свічку, бджолиний віск, фарби та, звісно, куряче яйце. Але найголовніше – це бажання створити свій неповторний міні-шедевр. Атмосферу майстер-класу доповнювали чарівні звуки обрядових пісень з репертуару «Любистка», адже, як зазначають учасники, під пісню робота йде значно краще. Окрім того, юні артисти демонструють на сцені дитячі великодні та весняні ігри, зберігаючи таким чином повноту традицій.
Поки діти старанно опановували мистецтво розпису воском, керівники розповідали їм про найважливіше християнське свято – Великдень – та його глибокі традиції. Тетяна Стегайло наголосила на тому, як безбожна радянська влада забороняла це свято та пов’язані з ним звичаї, і як важливо зараз активно відроджувати українську культурну спадщину. Раїса Левдик додала, що писанка – це не просто розмальоване яйце.
Писанка- справжній оберіг, що несе в собі певний зміст та символіку
Тетяна Анатоліївна також зазначила, що в кожній українській родині до Великодня готують та фарбують яйця, і це є невід’ємною частиною святкування. Учасники майстер-класу уважно та обережно наносили олівцем ескізи на яйця, даючи волю своїй фантазії та створюючи унікальні візерунки.
Завершенням майстер-класу стало радісне усвідомлення кожним учасником того, що в його руках тепер є власноруч створена унікальна писанка. Діти не лише познайомилися з давнім українським мистецтвом, але й отримали заряд позитивних емоцій від творчого процесу. Ці маленькі шедеври стануть чудовими символічними подарунками або яскравою прикрасою до Великодня, несучи в собі частинку української душі та багатовікових традицій.
Джерело: “ШосткаNews.City“
Новину створено за матеріалами сайту “ШосткаNews.City” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “ШосткаNews.City”.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь