Староста Рибальського старостату Грунської громади Валентин Рогальський розповів для читачів «Ворскли» про весняні турботи мешканців ввіреної йому території.
Села і люди
– У дев’яти селах Рибальського старостату, зареєстровано 859 осіб, але фактично проживає значно менше – каже співрозмовник. – Вікова категорія людей – здебільшого пенсіонери, а молодих сімей – одиниці. Це жінки з дітками, чоловіки яких воюють. Що ж стосується ВПО, то їх кількість зменшилася, адже зараз посилився контроль за фактичним проживанням внутрішньо переміщених осіб у населених пунктах приймаючої сторони, і поліція ретельно перевіряє дотримання встановленого порядку. Тому люди, які тут були зареєстровані, а самі надовго виїжджали додому, знялися з обліку як ВПО. Залишилися лише ті, хто справді живуть в старостаті. А якщо і їздять додому, то на пару днів, а потім знову сюди повертаються.
Зі слів Валентина Олександровича, села поповнюються новими переселенцями. Наприклад, нещодавно прийняли сімейну пару з Угроїдів Краснопільської громади. Житловий будинок подружжю запропонував місцевий житель, який тут не мешкає, а житлове приміщення порожніє. Чоловік та жінка з безпосереднього угроїдського прикордоння погодилися переїхати до Рибальського старостату і зараз потихеньку облаштовують свій побут на новому місці.
Староста сподівається, що ці люди приживуться тут, як і родина з Донецької області, яка евакуювалася сюди рік тому.
«ЛюдЯМ ВАЖКО»
Так характеризує загальний моральний стан мешканців Рибальського старостату його керівник. Причина в тому, що багато чоловіків воюють, і з кожним днем їх все більше і більше йде на фронт. На сьогодні у війську перебуває третина чоловіків мобілізаційного віку, з тих, хто мешкав у громаді. До того ж, 7 захисників – безвісти зниклі та в полоні.
– Мій рідний дядько потрапив у російський полон, і це вже офіційно підтверджено, – з сумом каже Валентин Олександрович. – А доля інших воїнів невідома. Всі ми дуже переживаємо за своїх рідних та близьких, тому загальний моральний стан мешканців старостату важкий: люди знервовані, згорьовані та психологічно виснажені. І це відчувається буквально у всьому. Дуже видно по населенню, що людям непросто. І це цілком зрозуміло, адже війна наклала свій відбиток на всіх нас. Наші мешканці воюють. Не служать, а – саме воюють на передовій. Ми ними пишаємося. Але в тих, хто чекає на воїнів вдома, рветься серце й душа від болю за своїх рідних.
Всі сили – на підтримку ЗСУ
Люди не стоять осторонь і не просто чекають рідних з війни, а допомагають фронту, як з початку повномасштабного вторгнення, так і зараз. Зараз навіть більше. Всю зиму заливали окопні свічки, плели сітки, в’язали рукавиці тощо.
Є родини, які включилися в процес допомоги українській армії дуже активно. Наприклад, дві жінки, рідні сестри, чоловіки яких воюють, присвятили себе волонтерській діяльності. Вони і продукти та інше необхідне на допомогу військовослужбовцям збирають, і гроші на автівки для них.
– У вдячність за волонтерську діяльність нам з-за к. Ми їх віддали у дитячий садочок, – ділиться позитивною новиною співрозмовник.
Весна ПРИЙШЛА
Та попри складні умови воєнного часу, весна прийшла, адже у природи – свої закони. І люди, хоч-не-хоч, а радіють першому весняному сонечку, наводять лад біля власних обійсть та загалом у селах.
– Ну а як же без цього, – коментує Валентин Олександрович. – Озеленення – це неодмінний атрибут нашого життя. Садимо та сіємо все що можна і всюди, де тільки можна. Квіти та рослини позитивно впливають на нас, зцілюють нашу психіку і дають нам сили.
Зі слів пана Валентина, особливу гордість старостату представляють троянди, що вони отримали в рамках проєкту «Обміняй кришечки на троянди» і висадили біля адміністративних будівель.
Звичайно ж, у всьому, що роблять мешканці Рибальського старостату, на перший план виходить патріотичний зміст або контекст. Бо такий зараз час, що це – найголовніше. Наприклад, навіть дерева побілили в жовто – блакитний колір. Вийшло не лише красиво, а й по-українськи, по-нашому!
Джерело: “vorskla1930“
Новину створено за матеріалами сайту “vorskla1930” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “vorskla1930”.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь