В умовах війни кожному жителю України потрібно знати, як надавати першу допомогу при пораненнях. Саме тому шосткинські громадські активісти організували у нашому місті навчання з тактичної медицини, під час якого ветерани російсько-української війни демонстрували, як правильно накладати турнікет при кровотечах. Побували на першому занятті і журналісти ШосткаNews.City.
106 поранених, серед яких 23 дитини. Саме до таких наслідків призвів ракетний удар, який завдала армія рф кілька днів тому по житловому масиву у Сумах. Ця трагедія мотивувала до започаткування нової ініціативи у Шосткинській громаді, а саме – проведення навчань з тактичної медицини. Організували заняття місцеві громадські активісти, а провели – ветерани російсько-української війни.
Автор: Шосткинська іудейська громада
В умовах війни навичками з надання першої домедичної допомоги повинен володіти кожен. І найпростіше, чому може навчитися людина – це зупинити кровотечу за допомогою турнікету, вважає голова Шосткинської іудейської громади Сергій Кацман. “Переважна більшість людей не розуміє, як користуватися турнікетами. Навчитися цьому необхідно – зважаючи на те, що ворог щодня обстрілює територію Сумської області”, – зазначає він.
Організували заняття Волонтерський штаб “Українська команда”, Шосткинська іудейська громада, спілка ветеранів Афганістану та ДФТГ
Бойова медикиня Людмила Караулова більше 3 років рятувала життя українських захисників. Тепер хоче поділитися своїм досвідом з пересічними шосткинцями. “Кровотеча може швидко призвести до смерті. Тому перше, чому навчатимемо людей – це зупиняти кровотечу. Це має робити як сам поранений, так і особа, яка знаходиться поруч. Тобто, треба уміти накладати турнікети один одному”, – пояснює лікарка.
Автор: Шосткинська іудейська громада
Під час занять ветерани демонстрували, як накладати турнікет на верхні та нижні кінцівки, зупиняти кровотечу живота, грудної клітини та шиї.
Також вони роз’яснювали, яких помилок варто уникати, аби не завдати шкоди потерпілому
Варто зазначити, що громадські активісти Шостки мають на меті проводити навчання з тактичної медицини на постійній основі, аби підвищити обізнаність у наданні домедичної допомоги у якомога більшої частини мешканців нашого міста. “Ми це будемо постійно робити – навчати населення. Бажано, аби у кожному будинку була людина, яка б могла надати першу медичну допомогу в екстрених ситуаціях. Це було б просто супер”, – зауважує голова Шосткинської районної організації ВШ «Українська команда» Наталія Максіна.
Автор: Шосткинська іудейська громада
Учасниці навчань говорять, що такі знання їм стануть у нагоді не тільки у воєнний час, а й у мирному житті, але воліють, аби нагода застосувати їх на практиці не трапилася. “Наприклад, такі знання можуть знадобитися під час ДТП, іншої надзвичайної ситуації. Якщо вміти своєчасно зупиняти кровотечу, можна врятувати людині життя”, – підкреслює шосткинка пані Світлана.
Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.
Джерело: “ШосткаNews.City“
Новину створено за матеріалами сайту “ШосткаNews.City” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “ШосткаNews.City”.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь