У переддень 8 березня російський диктатор Владімір Путін зустрівся з дружинами та матерями «учасників «сво». Під час заходу роісянка Ольга Дорохіна, яка з 2016 року проживає в окупованому Криму, мати загиблого російського окупанта, фактично зізналася у скоєнні злочину, повідомивши, що під опікою її сім’ї перебуває чотирирічна дівчинка, яку вона привезла з собою з окупованої Херсонщини, повідомлеяє Центр протидії дезінформації (ЦПД).
Викрадення цієї дитини — один з багатьох злочинів, зафіксованих на тимчасово окупованих територіяї, які є частиною системної політики РФ, зазначають у ЦПД.
17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт Владіміра Путіна та російської Уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у незаконній депортації та переміщенні українських дітей з окупованих територій України до РФ, що є воєнним злочином. Сама Бєлова також «всиновила» українського підлітка, депортованого з Маріуполя.
За даними української влади, Росія депортувала щонайменше 20 тисяч українських дітей, і почала масово це робити за 6 днів до початку повномасштабної війни.
Цілеспрямовано викрадаючи українських дітей на тимчасово окупованих територіях, Росія скоює один з найтяжчих воєнних злочинів, спрямований на знищення національної ідентичності та руйнування майбутнього українського народу, підкреслюють у ЦПД.
Що відомо про Ольгу Дорохіну
Росіянка Ольга Дорохіна, чий син загинув на війні Росії проти України, вивезла з тимчасово окупованої частини Херсонщини 4-річну дівчинку та планує її «вдочерити». Про це вона і розповіла під час згаданої вище зустрічі.
Росіянка розповіла, що під час першої поїздки до Херсонської області знайшла собі «доньку», яка зараз перебуває «під опікою» її сім’ї.
Ольга Дорохіна – учасниця організації «Жена и мать героя. Крым». Росіянка родом з міста Єлець у Липецькій області, але у 2016 році її сім’я переїхала до окупованого Сімферополя.
Її чоловік, Олександр Дорохін, – колишній працівник Федеральної служби виконання покарань РФ та ветеран російсько-чеченської війни.
Їхній старший син, Владислав Дорохін, був матросом Чорноморського флоту і загинув у червні 2022 року на Донеччині під час бойових дій проти України (офіційна дата смерті — 21 червня 2022 року).
Російський воєнний злочинець Владислав Дорохін
Фото: Вікіпедія
Автор: Вікіпедія
Росіяни героїзують Владислава Дорохіна та вже встановили меморіальну дошку в окупованому Севастополі та назвали його іменем десантний катер, а самому Дорохіну присвоїли звання героя Росії
Повідомлення російських пропагандистських медіа
Фото: Пропагандистське медіа
Автор: Пропагандистське медіа
Після загибелі сина Ольга Дорохіна почала займатися «гуманітарними місіями» на окупованих територіях України. Під час однієї з таких поїздок вона вивезла 4-річну дівчинку з Херсонщини. Наразі невідомо, звідки саме в Херсонській області депортували дитину.
Юристка громадської організації «Регіональний центр прав людини» Катерина Рашевська припускає, що раніше дівчинка могла жити в Херсонському дитбудинку, звідки у 2022 році росіяни вивезли дітей-сиріт у невідомому напрямку, пише «УП. Життя».
Згідно з поясненням юристки, такі дії Дорохіної можуть розглядатися як порушення міжнародного права, зокрема як злочин з ознаками геноциду. Примусове переміщення дітей з однієї національної групи до іншої заборонене «Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього».
Вона також подякувала путіну від «усіх кримчан» за «кримську весну», хоча, нагадаємо, вона в Криму живе з 2016 року — переїхала туди вже за окупації.
Хто викрадав дітей на Херсонщині
Кількох причетних до викрадення дітей на Херсонщині правоохоронцям вдалось ідентифікувати. Серед причетних — херсонські перебіжчики, зокрема працівниця обласної дитячої лікарні та ставлених окупантів у окупаційній системі охорони здоров’я. Останнього потім росіяни засудили вже за хабарництво у Росії.
Розповідаючи у своїй пропаганді, наскільки добре викраденим дітям у Росії, росіяни навіть робили постановочні відео «відпочинку» дітей у Криму.
ДБР віднаходило докази причетності до викрадення дітей на Херсонщині зрадниці з Херсона Тетяни Кузьмич.
До викрадення дітей причетна і херсонка Анна Додиван, яка протягом кількох років до окупації активно підтримувала росіян та проросійські сили в Херсоні, втім претензій від правоохоронців не мала.
На початку березня 2025 року підозру оголосили ще двом окупаційним посадовцям із Криму: йдеться про Костянтина Скорупського – так званого «міністра охорони здоров’я Криму» та його заступника – Антона Лясковського. Правоохоронці вважають, що зловмисники особисто супроводжували викрадених дітей до пункту призначення – «Будинку дитини «Ялинка»» в Криму.
Це не єдині кримчани, яких українські правоохоронці вважають причетними до викрадення дітей з Херсонщини: є ще підприємиця Анна Парубіна. За даними правоохоронців, жінка допомогла ворогу примусово вивезти тисячу українських неповнолітніх громадян до так званих «оздоровчих таборів» на тимчасово захопленому півострові.
У Росії створили сайт зі всиновлення, де виставляють портфоліо зокрема і викрадених на Херсонщині дітей.
Нещодавно також стала відома трагічна історія одного з юнаків, якого примусово вивезли росіяни до «прийомної родини» в Росії. Зрештою хлопець покінчив із собою.
Однією з родин, причетних до викрадення херсонських дітей, стала і родина російського депутата Сєрґєя Міронова. Вони причетні до викраднення херсонської дівчинки Маргарити Прокопенко, яку назвали Марією Мироновою і зареєстрували в Росії під цим іменем.
Наприкінці додамо одну з героїчних історій — про те, як Володимир Сагайдак разом із колективом врятували херсонських дітей від викрадення росіянами під час окупації Херсона. Про нього вже пишуть не лише репортажі, а й книжки.
Джерело: “Кавун.City“
Новину створено за матеріалами сайту “Кавун.City” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Кавун.City”.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь