Від моменту підпису закону про добровільне повернення зі СЗЧ у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстрували 683 кримінальні провадження щодо військовослужбовців на Черкащині. 

Про це у відповіді на запит “18000” повідомили в Черкаській спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони центрального регіону.

“… зареєстровано кримінальні провадження щодо 683 військовослужбовців, які добровільно повернулись до військових частин, та які згідно з отриманими повідомленнями про можливе вчинення кримінального правопорушення самовільно залишили військову частину, місце служби та/або не з’явились вчасно на службу без поважних причин”, – пояснили в Черкаській спеціалізованій прокуратурі. 

Надалі рапорти про поновлення військовослужбовців на службі розглядають командири військових частин. 

Що було раніше?

Як писав “18000”, військовослужбовці, які самовільно залишили військову частину до 29 листопада 2024 року мали час до 1 березня 2025 року, щоб повернутися до війська. Саме 29 листопада президент підписав закон про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертирував. Для тих, хто повернувся до війська, мали поновити зарплати, дію пільг і соцгарантій, а також відновити всі види забезпечення. 

У Державному бюро розслідувань повідомили, що в Україні з СЗЧ повернулися понад 21 тисяча військових.

Якщо на військових відкривали кримінальні провадження за ст. 407 чи 408 ККУ – це СЗЧ і дезертирство, відповідно, це не мало би бути підставою для відмови у поверненні до війська.

Джерело: 18000


Новину створено за матеріалами сайту 18000″ в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту 18000″.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь