Чим далі ми від подій 24 лютого 2022 року, тим більше з’являється міфів, чуток і спекуляцій щодо початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Чи справді війна була несподіванкою? Чи знали українські військові й розвідка про плани Кремля? Документи, інтерв’ю та історичні свідчення розвіюють сумніви. Про це пише LB.ua.

Попередження від розвідки

Ще за три місяці до початку вторгнення, 21 листопада 2021 року, на сайті Military Times з’явилася карта передбачуваного наступу російських військ, підготовлена Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. На ній були детально показані маршрути атак: наступ з Білорусі на Київ, атака на Харків, прорив із Криму на південь України, морський десант в Одесі та оточення Маріуполя. Інформацію підтвердив тодішній голова ГУР Кирило Буданов у своєму інтерв’ю, заявивши, що вторгнення очікується наприкінці січня або на початку лютого 2022 року.

Реакція союзників

Незважаючи на точність прогнозів української розвідки, західні партнери сприймали ці попередження з обережністю. Тільки у січні 2022 року відбувся таємний візит до Києва директора ЦРУ Вільяма Бернса, який підтвердив, що американська розвідка має подібні дані. Вашингтон також закликав європейських союзників до більш активної підготовки.

Політичні рішення та суспільна реакція

11 лютого 2022 року в Харкові відбулося виїзне засідання Ради національної безпеки та оборони України, де розглядалося питання загрози повномасштабного наступу. Доповідачі з ГУР МОУ, Генерального штабу та ВМС попереджали про можливі сценарії війни. Однак навіть тоді багато українських політиків і громадян сприймали ці прогнози скептично.

Останні дні перед вторгненням

22 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський зібрав керівників силових структур і парламентських фракцій для фінального обговорення загрози. Буданов представив детальну карту наступу, яка згодом повністю підтвердилася. 23 лютого Верховна Рада запровадила надзвичайний стан у країні.

Початок війни

О 4-й ранку 24 лютого 2022 року Росія почала масштабний наступ по всій лінії кордону. Українські військові зустріли ворога потужним опором, що змінило хід війни. Замість трьох днів, які відводив собі Путін на захоплення Києва, Україна вже три роки чинить запеклий спротив.

Документи й факти свідчать: війна не була несподіванкою для українських силовиків. Попри певні сумніви серед політиків і суспільства, військові та розвідка ретельно готувалися до оборони. Україна вистояла і продовжує боротися за свою незалежність.

Ця історія ще не завершена. Українці довели свою стійкість, і головне питання сьогодні – як світ допоможе нам здобути остаточну перемогу.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь