Митники оснащують пункти пропуску сучасними сканерами, вагами та генераторами, а працівників – бодікамерами.
Держмитслужба готується до відкриття моніторингового центру, який об’єднає низку елементів у потужну систему для покращення контролю, як це зробили митні адміністрації США та деяких європейських країн. Це дозволить підвищити ефективність виявлення правопорушень та зменшити корупційні ризики. Про це пише в. о. голови Державної митної служби Сергій Звягінцев у своїй колонці на сайті “Економічна правда”.
Наразі функціонують 58 пунктів пропуску через державний кордон України, у 48-х з них переміщуються комерційні вантажі. Спільно з міжнародними партнерами митна служба запровадила низку проєктів, спрямованих на модернізацію митної інфраструктури на державному кордоні. Особлива увага приділяється неінтрузивним методам митного контролю, тобто таким, що дозволяють перевіряти вантажі без необхідності відкриття транспортних засобів, вантажу та багажу, що значно скорочує час митного огляду – наголосив керівник Держмитслужби.
Після повної відсутності працюючих мобільних скануючих систем зараз ми можемо говорити про 15 сканерів, включаючи ті, що вже функціонують, і ті, що перебувають на різних етапах поставки. Системи дозволяють оглянути вантаж максимально швидко. Це зручно бізнесу і зменшує навантаження на митників. Середній час митного оформлення від подання декларації до випуску товару становить близько 68 хв – зазначив Сергій Звягінцев.
Недавно змонтовані 25 стаціонарних скануючих систем для огляду поштових відправлень і багажу допомагатимуть швидко перевіряти речі громадян на піших переходах через кордон і виявляти заборонені предмети в посилках.
Не менш дієвими у виявленні контрабандних товарів виявилися ручні сканери для дослідження вкладень у стінках автотранспорту. Розподілені між митними постами 35 портативних приладів дозволяють охопити майже всю лінію кордону.
Суттєвим технічним підсиленням для митників стали детектори вибухових та наркотичних речовин. Свої можливості на кордоні демонструють 30 таких засобів контролю, ще одинадцять проходять випробування. Для швидкого і точного вимірювання маси транспортних засобів на митних постах працюють десять сучасних вагових комплексів, загалом встановимо 36 одиниць такого обладнання – відзначив керівник митниці.
Додатково в окремих пунктах пропуску встановлені інтелектуальні системи відеоконтролю з розпізнаванням номерних знаків транспортних засобів. Здатність митників оперативно реагувати на виклики підсилили колеги з митної адміністрації Німеччини, передавши нам спеціалізовані транспортні засоби.
Не залишилися без уваги і кінологічні команди, адже чотирилапі помічники подекуди не гірше за детектори допомагають боротися з популярними контрабандними товарами. Для них ОБСЄ передала 20 спеціалізованих кінологічних автомобілів, які підвищать мобільність кінологічних команд.
Реалізується ініціатива із застосування митниками індивідуальних портативних відеокамер. Результати першого етапу пілотного проєкту, який відбувався в пункті пропуску «Рава-Руська» на кордоні з Польщею, вражають: середній час митного оформлення скоротився на 40%, а митні платежі зросли на 5% – зазначив Сергій Звягінцев.
Амбітні плани з оснащення кордону не обмежуються встановленням високоефективного обладнання. Готується запуск моніторингового центру, який об’єднає всі перелічені елементи в одну потужну систему контролю. Інтегрована система передбачає моніторинг та інтелектуальний відеонагляд у пунктах пропуску в режимі реального часу, повний запис даних, об’єднання всіх методів контролю в одну аналітичну систему виявлення ризикових операцій – наголосив в.о. голови Держмитслужби Сергій Звягінцев.
Джерело: “Хроніки”
Новину створено за матеріалами сайту “Хроніки” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Хроніки”.
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь