У селищі Балабине, що у передмісті Запоріжжя, відкрили четверту «підземну» школу області. Там у дві зміни зможуть навчатися до тисячі дітей. На урочисте відкриття завітали голова Запорізької ОДА Іван Федоров та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Оберг. Вони оглянули навчальні приміщення, поспілкувалися з учнями та вчителями. Нова школа оснащена сучасною технікою, має автономне живлення, конференційну залу, спортивну зону та простору лаунж-зону для відпочинку.

– Ми намагаємося жити нормальним життям навіть тут, за 20 кілометрів від лінії фронту. І школярі, і наші героїчні вчителі та персонал роблять усе можливе і неможливе, щоб показати: ми хочемо спокійно жити на своїй землі. Саме для цього ми відкриваємо вже четверту «підземну» школу, – наголосив Іван Федоров.

Освітній заклад у Балабиному – це повноцінний сучасний навчальний простір. Там діти зможуть не лише отримувати знання, а й активно проводити час у спеціально облаштованих зонах. У школі є конференційна зала з великим круглим столом для обговорень, зона активного відпочинку з аерохокеєм, настільним тенісом, баскетболом і аерофутболом. Навчальні аудиторії обладнані мультимедійними дошками, інтерактивними панелями та сучасними меблями.

– На сьогодні наша школа готова приймати 500 дітей у першу і 500 – у другу зміну. Це не просто місце для навчання, це – осередок спілкування, куди діти приходять із радістю, – поділилася директорка школи Жанна Вікторівна.

Після довгих місяців дистанційного навчання учні нарешті повернулися до класів. Там на них чекають не лише нові парти й техніка, а й справжнє живе спілкування. Дев’ятикласник Артур зізнається, що побачене його приємно вразило.

– Мені дуже сподобалося, як виглядає школа. Тут усе нове – техніка, парти, стільці, комп’ютери. Це мотивує вчитися, – поділився Артур. 

П’ятикласник Олександр найбільше радіє зустрічі з друзями та можливості знову навчатися офлайн.

– Я давно не бачив своїх однокласників та вчителів. Був дуже щасливий повернутися до офлайн-навчання. Тут красиво, затишно, і хочеться вчитися, – зазначив Олександр.

Вчителі також задоволені можливістю повернутися до повноцінного навчального процесу. Викладач інформатики Вадим Сергійович зазначив, що нова школа дозволяє не лише ефективно проводити уроки, а й краще взаємодіяти з дітьми.

– Тут дуже комфортно, тепло, світло, безпечно. Діти нарешті можуть спілкуватися між собою, а не лише через екран. А для нас важливо бачити їхні емоції, їхні реакції, їхні очі, – поділився вчитель. 

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Оберг наголосив, що освітні заклади, адаптовані до умов війни, є важливим кроком до збереження навчального процесу. 

– Перше, що мене вразило, ваша стійкість та вміння жити навіть у кількох десятках кілометрів від лінії фронту. Всі ми розуміємо потребу дітей бачитися та спілкуватися один з одним. Ми пам’ятаємо «дистанційне» життя під час пандемії COVID-19, і зараз освітній процес в Україні продовжується в такому форматі через війну. Саме тому одним із моїх пріоритетних проєктів у 2024 році була підтримка обладнання укриттів, – поділився Мартін Оберг.

Будівництво «підземної» школи «Престиж» обійшлося у 108,9 млн грн, з яких 98,3 млн грн – державна субвенція, 10,8 млн грн – співфінансування з місцевих бюджетів. Роботи тривали 7 місяців. Використовувався проєкт багаторазового використання, який профінансовано ЮНІСЕФ за підтримки Міністерства освіти і науки України. 

«Підземна» школа в Балабиному пропонує три профілі навчання: філологічний (українська та англійська мови), українська філологія та технологічний (STEAM-освіта). Навчатися там будуть не лише місцеві школярі, а й учні Малокатеринівської гімназії «Мрія».

Джерело: Промінь


Новину створено за матеріалами сайту “Промінь”в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “Промінь”.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь