Російська атака безпілотником по укриттю четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС – того самого, який весь світ допомагав будувати для уникнення поширення радіації, не викликала особливого ажіотажу серед міжнародної спільноти.
Показово, але цілеспрямований російський удар по атомному об’єкту з влучанням не спричинив у світі ані глибокого занепокоєння, а ні гучних протестів та засуджень дій Москви. Світова преса відреагувала доволі стримано, і лише декотрі топові світові медіа розмістили новину про російський ядерний тероризм на перших шпальтах. Декотрі світові ЗМІ повідомили про це невеличким рядком у списку інших “важливих” подій цього дня.
Так CNN написали про російський ядерний тероризм, але розмістили новину не в топі, із зазначеннями “Україна повідомляє про удар по Чорнобильській АЕС”.
Те саме зробили й у BBC – без особливої сенсаційності матеріалу, начебто відбулося щось важливе, але не настільки глобальне.
Впливове світове видання The Economist – в розділі “Світові новини” повідомляло суто про переговори та позицію Зеленського. Невеликим рядком російський удар по українській атомній станції згадали в топ-5 подій дня, а головною темою номера стала стаття, присвячена Фрідріху Мерцу.
У The Washington post – особливої згадки про російський атомний шантаж і спробу геноциду українців не має серед головних подій на першій сторінці. Зате, є новина, як опосум з’їв шоколадний торт.
Популярне у Штатах видання CNBS – не також згадано про спробу росіян опромінити українців та ще половину Європи радіацією.
Китайські міжнародні видання CGTN та Global Times – не згадали про те, що їхній російський партнер почав бомбити ядерні реактори в Європі. Зате є чимало інформації про партнерські проєкти з Ерефією.
The Times of India – позичивши у Сірка очі, нічого не повідомили у вечірній стрічці новин про те, що країна, в якої вони, в обхід міжнародних санкцій, купують крадену сибірську нафту, сьогодні намагалася спровокувати атомну катастрофу і повторити Чорнобильську трагедію.
The Jerusalem Post – повідомили про удар по Чорнобильській станції, правда трохи далі у міжнародних новинах, після “важливіших подій”, аніж потенційний ядерний геноцид однієї з найродючіших країн світу.
І справа не в тому, що витоку радіації не сталося і ситуація під контролем. А в тому, що ця тема мала б викликати світове обурення та масові акції протестів по всьому світі. Російська така на атомну станцію – це подія глобального масштабу і кричущий акт загрози для всієї Європи. Бо російський безпілотник міг спровокувати витік радіації і спричинити колосальну радіаційну шкоду, ефект від якої міг дорівнювати атомному удару.
Адже якщо боягузливий тиран в Кремлі остаточно злетить з котушок і застосує тактичну ядерну зброю, якою вже третій рік лякає Україну та світ, якою буде реакція західних партнерів та гарантів Будапештського меморандуму, якщо удар по Чорнобильській АЕС не викликав значного інтересу?
Залишити відповідь