Кремль балансує між бажанням Путіна задовольнити амбіції щодо захоплення всього українського Донбасу та обережністю у переговорах, щоб не розізлити Трампа, котрий може змінити характер американської допомоги Україні.

Показовим є той факт, що для кремлівського диктатора переговори на даному етапі є невигідними, незважаючи на значні втрати російської армії. На сьогоднішній день російським військам не вдалося повністю окупувати лише кілька районів Донецької області, і щодня вони просуваються вперед, захоплюючи нові населені пункти. Таким чином, досягнення однієї з ключових цілей путіна щодо “звільнення всього Донбасу” стає дедалі реальнішим. В даній ситуації він може або продовжити наступ, або оголосити про припинення операції, пояснивши це, наприклад, вимогами Трампа щодо початку переговорів.

Перед кремлівським тираном постає складний вибір: між реалізацією амбітної імперської мрії, про яку він говорив протягом останніх 10 років, та завершенням так званої “СВО” без досягнення поставлених цілей на вимогу американського президента. Саме тому Путін зволікає час, намагаючись дестабілізувати внутрішнє та зовнішнє становище України та захопити якомога більше українських територій до того моменту, поки у Трампа не вичерпається терпіння. Адже в такому випадку американський президент може суттєво збільшити військову допомогу Україні, надавши їй сучасне озброєння замість застарілої техніки часів Байденівської молодості, а також посилити економічний тиск на Росію.

Головне спецпредставника США Кіта Келлога полягає в тому, щоб задовольнити прагнення щодо швидкого завершення російсько-української війни. Крім того, перед Келлогом стоїть надзвичайно важливе завдання – уникнути повторення афганського сценарію, коли США, прагнучи миру за будь-яку ціну, зазнали ганебної поразки, втративши союзника в регіоні та зрадивши людей, які повірили в Америку.

Генерал армії США у відставці, колишній командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк зазначив: “Трамп хоче покласти край цьому конфлікту, продемонструвати свою силу та дипломатичні здібності. Він не хоче, щоб Україна зазнала поразки… У нього є ідея, що він може досягти миру з Путіним і водночас зберегти історичні відносини між США та Україною. Поразка України може також спровокувати конфлікти в інших регіонах світу”.

Завдання української сторони в цьому багатосторонньому геополітичному протистоянні полягає у переконанні Келлога й Трампа, що будь-які поступки України стануть слабкістю та поразкою США, всього Заходу й особисто Дональда Трампа, і саме так будуть трактовані Путіним.

Автор: Майданюк Валерій

Залишити відповідь