В Охтирці бродяча собака тероризує цілий мікрорайон.
Як розповіла нам лікар-епідеміолог Марія Азімова, на території мікрорайону Дачний (в районі вулиці Армійська, 80, — пров. Лісний) мешкає собака невеликого зросту, чорного окрасу.
— Це дуже агресивна бродяча тварина! — наголошує Марія Олександрівна.—За жовтень 2024 року вона вкусила 15 місцевих мешканців, за листопад — 7, за грудень —16. Із початку 2025 року жертвами її зубів стали 9 осіб. Тому звертаюся до жителів Охтирки з проханням бути уважними та оминати чорну, невеликого розміру собаку. У разі укусу негайно звертайтеся до лікаря! Зволікання може коштувати життя, адже собака може бути заражена сказом, а це — невиліковна хвороба.
Взагалі, зі слів слыкарки, в Охтирському районі різко ускладнилася епізоотична ситуація зі сказу.
Причина — у великій кількості бродячих тварин, що створюють загрозу щодо виникнення захворювання сказу серед людей.
Так, за 2024 рік за медичною допомогою з приводу укусів , подряпин та ослинень тваринами звернулося 260 жителів, а в 2023 році було лише 193.
Курс антирабічних щеплень проходило 161 людини — майже в чотири рази більше, ніж у 2023 році (42).
У 2024 році було підтверджено 5 випадків сказу у тварин.
— Збільшення кількості постраждалих, які звертаються за меддопомогою з приводу покусів бродячими тваринами, свідчить про те, що заходи щодо зменшення чисельності бродячих собак та котів на території міста проводяться недостатньо ефективно, — підбиває підсумки ситуації, що склалася, Марія Азімова. — Тварини вільно проживають на території шкіл, дитячих майданчиків, дворах багатоповерхівок. І як результат — збільшення числа покусів дорослих і дітей.
Бродяча собака може мати контакт з інфікованою, хворою на сказ твариною (лисицею) та ін. Тому важливо знати, що сказ дуже небезпечний і вражає головний мозок. Це призводить до смерті. Вірус сказу виділяється зі слиною хворої тварини і може інфікувати людей через укус, подряпини, ослинення.
Проти сказу немає ефективного лікування — убезпечити вас від нього може лише негайна вакцинація після інфікування. Іноді ознаки сказу з’являються через рік, а в деяких випадках — через тиждень після зараження.
Тому не зволікайте зі зверненням за медичною допомогою.
Джерело: “vorskla1930“
Новину створено за матеріалами сайту “vorskla1930” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “vorskla1930”
.Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.
Залишити відповідь