Творчий колектив Центру культури (м.Суми) висловив вдячність і вручив спеціальну відзнаку «ЗІРКА» партнерам і колегам. В їх числі – Лариса Крошка (заслужений працівник культури України, керівниця зразкового вокального ансамблю «Крошки») за вагомий внесок у розвиток дитячої творчості Сумщини та виховання переможця Національного відбору пісенного конкурсу «Дитяче Євробачення – 2024» Артема Котенка. І для вас, шановні читачі, пропонуємо інтерв’ю із Ларисою Крошкою.

Пані Ларисо, вітаємо Вас із нагородою, яка цілком заслужена. Що вона для Вас означає?

Радість. На той момент ми були у Львові на «Великій коляді». Спочатку я була приємно здивована та й усе, бо було не до усвідомлення, а до підготовки до виступу. Та зараз я можу сказати, що це все завдяки моїй неймовірній команді, моїм вихованцям та їхнім батькам. Ми – одне ціле. І в Мадриді ми були поряд з нашим Артемчиком, вболівали і підтримували його, як могли. І мені приємно усвідомлювати, що я виховала зірку європейського рівня, і починав він із «Крошенят». Всі мої діти талановиті, найпрекрасніші діти і їхні батьки,і в нас суперова команда, яка міцнішає з кожним роком. Хочу додати, що наші діти ще й дуже патріотичні і долучаються до волонтерства. У нас є скринька Перемоги. Наразі збираємо кошти на протези Дмитру Тягленку, сумчанину, нашому захиснику, який втратив на фронті обидві ноги. А йому лише 30 років. Волонтерство – важлива складова для виховання дітей.

Так, звичайно. Дякуємо вам і вашим дітям. Радіємо і пишаємось перемогою Артема Котенка. Успіх ваших дітей – це ваш успіх. То ви доволі успішна людина. І відома не тільки в Україні, а й за кордоном. Розкажіть про «Велику коляду» у Львові. Ви ж там не вперше. Які враження і відчуття цього разу?

Ми уже 8-й раз приймаємо участь у «Великій коляді». І щоразу враження неймовірні. Це справжня магія свята. Ми виступали у п’ятницю ввечері. Спочатку пройшлися вечірнім Львовом. І це також магія: сніг, спокій, ліхтарі, колядки, зірки. А потім ми співали під час вечірньої літургії у Доміініканському соборі, який наразі називається храм Пресвятої Євхаристії. Це у самому центрі Львова. Із 25 грудня 2024 до 12 січня цього року відбувався XXVI Різдвяний фестиваль. «Велика коляда» цього року була Полтавською. Ми виконували свої колядки на слова Наталі Фальової, музика – нашої Руслани Лісової. Цього разу я була із хоровим колективом «Мрія». Мої артистки виконали давню мрію Руслани, заспівавши колядку «Возрадуйся, земле!» на слова Марії Кінаш із Івано-Франківщини. Діти дуже хвилювались, та все одно співали гарно. Оплески не вщухали… Нас привітав настоятель храму і вручив диплом. Велика честь бути запрошеними на таке свято. І там у нас уже є свої глядачі, які нас чекають.. Взагалі, Львів, «Велика коляда» – то щасливі миті буття.

А після Львова ви уже в Полтаві…

Ми весь час туди їздимо. І цього разу поїхали на запрошення Наталі Май, заслуженої артистки України на Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Різдвяні зіроньки». І завоювали призові місця. Раніше важко було туди потрапити. Та ми змогли, і мої перші «Крошки» виросли на цих конкурсах. Для того і вчимося. І вже маємо запрошення на фестиваль-конкурс «Співограй».

І як ви все встигаєте? У чому секрет стійкості Лариси Крошки?

Мої діти, моя команда, моя справа. Мене оточують гарні люди, підтримує моя родина і маю можливість подорожувати.

Як сказав Конфуцій: «Вибери собі роботу по душі, і тобі не прийдеться працювати жодного дня у своєму житті». То ви щаслива людина, пані Ларисо.

Так і є.

Як ви гадаєте, вам заздрять?

Все може бути. Та я не звертаю уваги на дурниці. Я самостійна і самодостатня людина, знаю, що роблю. Навіщо розтрачувати свою енергію на плітки. Я займаюся своєю справою.

А на які кошти ви і ваша команда їздите по Україні, та закордонню?

За свої, батьки стараються дати дітям можливість їздити, вчитись, співати і перемагати.

А міська влада не має можливості допомагати вам перемагати?

Талановитим дітям мистецьких шкіл призначено стипендії міського голови. Відділ культури направив запит для розгляду щодо витрат кожної дитини під час мистецьких поїздок. Треба зазначити, що юним спортсменам відповідна грошова допомога надається. Який буде результат по згаданому запиту – невідомо.

Прикро. Будемо сподіватися на позитивне рішення щодо фінансової допомоги у вашій культурній дипломатії. Ви ж робите велику справу. Дякуємо вам, Ларисо Анатоліївно і бажаємо наснаги та подальших успіхів.

«Відкривати Україну світові треба через культуру», – вирішив у січні 1919 року Симон Петлюра і відіслав у турне Європою капелу Олександра Кошиця. Так «Щедрик» Миколи Леонтовича став відомий по всьому світу. Так працює культурна дипломатія.

Артем Котенко виконав місію культурного дипломата України у Мадриді 2024 року. Його вчителька Лариса Крошка зі своїми «Крошками», «Крошенятами», «Мрією» популяризують Охтирку по всій Україні та Європі. Можливо невдовзі її запросять і за океан. Мрії мають намір збуватися.

Джерело: vorskla1930


Новину створено за матеріалами сайту “vorskla1930” в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту “vorskla1930”.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють неправдиву інформацію та російську пропаганду.

Автор: Пушкарьова Світлана

Залишити відповідь