Новий президент США Дональд Трамп в інавгураційній промові окреслив напрямки своєї політики, залишивши питання російсько-української війни відкритим.

Перша промова національного лідера завжди дуже важлива і ретельно готується як своєрідна декларація основного напрямку майбутньої політики. З огляду на президентський досвід Трампа, його слова мають бути між його справжніми намірами та нещодавніми передвиборчими обіцянками, які допомогли йому досягти  влади.

47-й президент Сполучених Штатів Америки має багато особистих причин для того, щоб зробити те, про що він сказав у своїй інавгураційній промові. У своїй інавгураційній промові Трамп оголосив про настання «золотого віку», в якому США будуть сильнішими, ніж будь-коли раніше, і заявив про створення найсильнішої армії. Україна та далекосхідні демократії хотіли б сподіватися, що голосні наміри сильної Америки включають не лише будівництво геополітичної фортеці на північноамериканському континенті як «оборонний ізоляціонізм», але й захист демократії та боротьбу з диктатурами в усьому світі.

У внутрішній політиці Трамп пообіцяв «революцію здорового глузду», відкидаючи ліволіберальну ідеологію і обіцяючи повернення до двостатевої політики, а не до гендерного різноманіття. Трамп пообіцяв відправити війська до мексиканського кордону, оголосити надзвичайний стан і оголосити наркокартелі іноземними терористичними організаціями.

Навпаки, оголошення Трампом надзвичайного стану в енергетичному секторі означає збільшення видобутку та експорту нафти в США, що може знизити світову ціну на чорне золото і вплинути на бюджет Росії. Подібно до падіння світових цін на нафту, яке обвалило радянську економіку в 1980-х роках, новий сплеск на нафтовому ринку може суттєво похитнути економіку СРСР, що вплине на його готовність до подальшої боротьби і полегшить кремлівському тирану ведення переговорів.

У своїй інавгураційній промові Трамп не згадав Україну, але говорив про припинення війни, яку «ми не починали». Говорячи про свою історичну спадщину, Трамп заявив, що хоче бути миротворцем і об’єднувачем. Він також пообіцяв, що США не братимуть участі у війні.

Очевидно, є причина, чому Трамп не згадав про вирішення конфлікту між Росією та Україною у своїй інавгураційній промові. До виборів позиція Трампа щодо України вже була дуже розмитою і могла бути дуже по-різному інтерпретована як прихильниками, так і противниками військової та фінансової підтримки України.

Зрештою, єдина людина, яка дійсно може закінчити війну протягом 24 годин, – це російський диктатор Путін, який розпочав вторгнення. Однак російські війська щодня просуваються на українському Донбасі, і Кремль не бажає йти на поступки. Єдиний спосіб змусити Росію до миру – це продемонструвати силу, або на полі бою, або чинячи тиск через суттєві санкції та економічний вплив. Тоді Трамп може використовувати обидва важелі і чекати, поки вони почнуть діяти.

Очевидно, що Трамп керуються насамперед інтересами й могутністю США, і українській владі доведеться переконливо пояснити, чому сильна і стійка Україна вигідна Сполученим Штатам Америки.

Автор: Валерій Майданюк

Автор: Майданюк Валерій

Залишити відповідь