Український полон утримує громадян дев’яти не західних країн, які воювали на боці Російської Федерації, проте Росія не зверталася до України щодо їхнього звільнення. Про це заявив Дмитро Усов, секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час конференції Crimea Global 2024, повідомляє “Медійна ініціатива”.
У списку полонених, які воювали за Росію, є громадяни таких країн: Іран, Непал, Ємен, Єгипет, Бразилія, Сомалі, Сьєрра-Леоне, Куба, Шрі-Ланка.
Крім того, у полоні перебувають громадяни Словаччини. Російська Федерація, за словами Дмитра Усова, не виявляє ініціативи щодо повернення своїх союзників.
Дмитро Усов підкреслив, що Україна зіштовхнулася з неефективністю міжнародних організацій у питаннях дотримання гуманітарного права.
“Міжнародні організації не працюють там, де є невизнані або терористичні уряди. На жаль, їхня ефективність сумнівна — навіть співробітники ОБСЄ залишаються в російському полоні, і ОБСЄ звертається до України по допомогу у їх звільненні”, – зазначив він.
З 2014 по 2022 рік Україна повернула з полону 3359 громадян без участі міжнародних організацій. Останніми роками Україна евакуювала або звільнила:
- 2020 рік: 2 українці з Іраку.
- 2021 рік: 715 осіб, зокрема громадян США та Канади, з Афганістану.
- 2021 рік: 13 українців і 2 громадянина Польщі з іракського Курдистану.
- 2023 рік: 91 українець і 23 іноземці з Судану.
- 2023-2024 роки: 363 українці та 12 громадян інших країн із Сектора Гази.
Україна також отримує значну допомогу в обмінах полоненими від таких країн, як Катар, ОАЕ та Туреччина.
Дмитро Усов висловив сподівання на більш активну участь незахідних країн у вирішенні гуманітарних питань, зокрема щодо звільнення українців із російського полону.
“Роль країн Азії, Африки та Латинської Америки може стати ключовою у відновленні ефективності міжнародних організацій”, – підкреслив Усов.
Залишити відповідь