Ця історія почалася давно, з нульових. З чистого аркуша. Історія успіху, яка переживала різні періоди розвитку. І сьогодні мова піде про двох талановитих, творчих охтирчанок, Світлану Бєлік та її доньку Ольгу Нестеренко та про справу їхнього життя.
Як відомо, будь-яка криза – це завжди нові можливості. На початку нового століття, коли астрологи пророкували кінець світу, і весь світ переживав кризу, а Україна тільки «ставала на ноги», і в Охтирці дуже важко було знайти роботу, у багатьох поставало питання: «Як жити-вижити, як заробляти? Що робити?» Щось треба робити…

ПЕРЕДІСТОРІЯ
Світлана Бєлік могла зробити своїми руками все, що завгодно. Рукодільниця, одним словом. Недовго думаючи, пані Світлана взялася до справи -організувала студію майстрів на вулиці Перемоги. І закрутилося життя, справжній творчий вир. Багато охтирчанок пам’ятають ті часи, свої заняття в студії, свої вироби на замовлення, на фестивалі, конкурси, ярмарки. Студія охтирських майстринь створювала дивовижні речі, які замовляли навіть для президентів і на подарунки іменитим іноземним гостям. Поки Світлана Анатоліївна керувала студією, майстернею, втілювала ідеї в життя, її донька Ольга навчалася у Харківській академії дизайну та мистецтв. А вивчившись, вони творили разом.
Ви пам’ятаєте, як у нашому місті біля краєзнавчого музею з’явилася сувенірна крамничка «Скарбничка майстрів». І це було добре для майстрів, для гостей, для охтирчан, для міста, загалом. Це було дивовижне місце, де завжди можна було знайти унікальні речі на подарунок із українською тематикою. Це була справжня українська скарбничка охтирська. А потім її «закрили добрі люди». І студію теж закрили. І знову питання, що робити?..


ПАРИЖ У МІСТІ НАШОМУ
«Свято, яке завжди з тобою», – так назвав Париж американський письменник Гемінгвей. Монмартр – мистецький квартал , улюблене місце художників усіх часів і народів, і українців, зокрема. Хто не мріє про Париж? Безсумнівно, є й такі люди. Та багатьом хочеться побачити це місто. І Світлана, і Ольга давно про це мріяли. Відомо, що мрію треба записати, а ще краще намалювати. І ось на студійній стіні на вулиці Перемоги в Охтирці з’явився шматочок Парижу, схили Монмартру, Ейфелева вежа, затишні кав’ярні… Ольга Нестеренко викладала у художній школі, проводила чудові майстер-класи. Пані Світлана теж не сиділа без діла. Творила на замовлення краєзнавчого музею: ляльок-мотанок, панно, картини і, навіть, українських сніговиків.
Одного листопадового дня ваша кореспондентка невипадково потрапила у майстерню студію із присмаком Парижу. Я попала в Диво!І написала казку про пригоди українських сніговиків, які потрапляють на Різдво у Париж. І передають послання самій Коко Шанель…


«ЧЕПУРУШКА»
Мрії збуваються. Хай не моментально, а через місяць, рік, два, три роки. Інколи не завдяки, а всупереч, або навпаки. По різному буває.
У лютому 2022 року сталося жахливе. Повномасштабне вторгнення росіян в Україну. По вулиці Перемоги сунуть їхні танки, гримлять постріли, летять бомби, палає наша земля і гинуть наші люди. Страшно, та ще коли в тебе мала дитина. У Ольги – трирічний Платон. Деякий час вони сиділи у підвалі. А потім стали біженцями у Франції, знайшли прихисток у маленькому містечку на узбережжі Атлантичного океану. Довгий час приходили до тями. Біженець – то особлива категорія. Оговтавшись, згадали про Париж. Побачили. Мрії збуваються. Та не гріє серце чужа сторона, бо туга за Україною, за рідною Охтиркою не відпускає. Та якось наші героїні пристосувалися. Аж тут фестивалі, конкурси. А вони ж мисткині, та й давай українські мотиви популяризувати. Оля писала картини. І місцеві активісти організували виставку її полотен. Як назвати своїх жінок на картинах? «Чепурушка»! Французькі газети пишуть про Ольгу Нестеренко, художницю з України, з Охтирки, пишуть про її виставку, про «Чепурушку»: «… це сильна жінка, це українська дівчина… Переплетіння ліній на обличчі – переплетіння ліній долі походять від українських традиційних ляльок під назвою мотанки. Ці лінії символізують сонячну енергію, яка приносить лише силу та світло у життя. Прийшов її час, вона розквітає у своїй жіночності, красі та думках…». А ми знаємо, що чепурушками в Україні називали жінок майстринь, які талановито володіли технікою розпису, чепурилися та передавали свої навички із покоління в покоління. Так з’являються сімейні традиції.
Невдовзі Світлана повернулася в рідну Охтирку. Бо це найкраще місто на землі. Ольга ще боїться за свого малюка, вони ще там. Не все так просто. Але треба якось жити, з Україною в серці. Ольга продовжує популяризувати Україну у своїх картинах, на мистецьких конкурсах і водночас волонтери ти на потреби ЗСУ.
«Чепурушка» – ідея, яка народилася у Франції, знайшла своє продовження в Україні, втілюється у студії Світлани Бєлік в Охтирці. Пані Світлана планує створювати вишукані трикотажні вироби із українськими мотивами. Вона це вміє. Студія постраждала під час бомбардувань у 2022 році. Світлана тільки-тільки привела її в попередній стан. Вціліла тільки одна швейна машинка. З’явилися інші для нового проєкту. Світлана займається рециклінгом, що означає вторинну переробку сировини. Кошик наповнюється мотками ниток. Їх треба багато. І нові знання теж потрібні, тому треба їздити на різноманітні тренінги й форуми, хоча б і в Київ. Так з’являються нові ідеї та можливості. Попереду багато роботи: цікавої, творчої. Її донька розповідає про Україну у Франції, показує своїм мистецтвом. Мама і донька працюють дистанційно у творчому тандемі задля своєї справи. Світлана чекає на колег по цеху. Планує проводити майстер-класи, воркшопи. І, взагалі, студія «Чепурушка» – місце зустрічі творчих людей та розвитку нашої громади. Свої ідеї та проекти Світлана Бєлік почала втілювати за сприяння та фінансової підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», ГО «Бізнес асоціації «4Бізнес».
Світлана Бєлік вміє дивувати, Ольга Нестеренко теж. У своєму проекті, вони зазначають, що «… історія нашого народу – наше коріння. В результаті творчої роботи ми маємо довести, що традиційне може бути сучасним та стильним, і йти в ногу з часом, підкреслюючи при цьому нашу глибину і традиції…».«Чепурушка» – майбутній бренд Охтирки, України. Так народжується міжнародний успіх. Будемо слідкувати.

Джерело: Валерія Бакуліна, Ворскла



Новину створено за матеріалами сайту Ворскла в межах проєкту “Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу”, який має на меті допомогти гіперлокальним ЗМІ розширити свою аудиторію та підвищити їхній вплив на інформаційний простір. Вся відповідальність за зміст та достовірність інформації лежить на редакції сайту сайту Ворскла.

Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA здійснює загальну перевірку матеріалів сайтів, які підтримується в рамках проєкту, та виключає з нього редакції, які свідомо поширюють недостовірну інформацію та російську пропаганду.

Автор: Редактор

Залишити відповідь